sbu.gov.ua

СБУ вилучила обладнання, за допомогою якого прослуховували активістів під час Революції Гідності

  Служба безпеки України 18 липня поточного року вилучила комплекс обладнання, яке незаконно використовувалося для прослуховування телефонних розмов опозиційних лідерів та активістів під час Революції Гідності.

  Про це голова Служби безпеки України Василь Грицак доповів сьогодні Президенту України Петру Порошенку, йдеться у повідомленні прес-центра Служби безпеки України.

  У ході проведення спецоперації в Києві СБУ затримала групу осіб на чолі з діючим співробітником - підполковником Центрального управління СБУ, яка займалась незаконним прослуховуванням. У зловмисників вилучено надсучасний спеціальний комплекс для зняття даних з каналів мобільного зв'язку (GSM). За оперативною інформацією, в Україну комплекс потрапив контрабандним шляхом за безпосередньої участі спецслужб Російської Федерації. Перевіряється також інформація про можливу участь колишнього голови СБУ Якименка у ввезенні спецтехніки до України.

  Встановлено, що аналогів такої спеціальної системи перехоплення в Україні немає. Її виготовлено підконтрольною спецслужбам РФ фірмою, що зареєстрована у Новій Зеландії.

  Співробітники СБУ проводять відповідні оперативно-слідчі дії. Порушено кримінальне провадження. Обладнання відправлено на експертизу, у тому числі для виявлення, кого саме прослуховували зловмисники як під час Революції Гідності, так і до останнього моменту, коли цей комплекс було вилучено.

  Попередній матеріал
  В Україні стартують міжнародні військові навчання за участі 18 країн
  Наступний матеріал
  Фелікс Земдегс вдруге став чемпіоном світу зі швидкісного складання кубика Рубіка