РФ вимагає від України грошей за вивезення майна прибічників Януковича і гранати для "Беркуту"

  Російський суд постановив стягнути з Внутрішніх військ МВС України гроші за рейси літака, який вивозив з України посадовців режиму Януковича і поставляв українській стороні гумові кулі, екіпіровку та шумові гранати для "Беркуту".

  Російський суд став на бік авіаційних структур РФ у позові до Внутрішніх військ МВС України по справі про борг за обслуговування військового літака, що здійснював секретні рейси під час Майдану. Про це інформує "ЛІГАБізнесІнформ" з посиланням на російські ЗМІ. За наявними даними, літак Ан-26 здійснив два засекречених рейси в лютому 2014 року, один з яких міг вивозити до Росії майно соратників Віктора Януковича, а другий віз до Києва з Росії спецзасоби для "Беркуту".

  "Високопосадовці для порятунку своїх сімей і майна використовували можливості і військових літаків", - повідомило виданню джерело в держкорпорації ОрПР (Організація повітряного руху). Як уточнюється в публікації, Ан-26 прилетів до Росії нібито завантаженим меблями, картинами і коштовностями.

  Причому, за неофіційними даними представників російських силових структур, назад в Україну літак нібито відвіз гумові кулі, екіпіровку і шумові гранати для "Беркуту". Російський суд ухвалив, що корпорація може за допомогою Мін'юсту Росії стягнути борг з України через міжнародні юридичні інститути.

  Нагадаємо, 22 січня 2014 на тодішній прем'єр-міністр Микола Азаров ініціював розширення повноважень силовиків щодо використання спецзасобів проти активістів Майдану. Кабмін прийняв ряд постанов, спираючись на які співробітники міліції застосовували до протестувальників світлошумові, газові та димові гранати посиленої дії і використовували водомети без температурних обмежень. Закупівлю спецзасобів Азаров вирішив провести у Росії.

  Попередній матеріал
  Нова патрульна служба запрацює в Одесі з початку серпня – радник Авакова
  Наступний матеріал
  У МВС пояснили, чому нова патрульна поліція постійно їздить з мигалками