екс-бекутівці 5.ua

Прокурор: двоє підсудних екс-беркутівців завдали державі понад 700 тис. грн збитків

Екс-беркутівці Сергій Зінченко та Павло Аброськін завдали збитків державі на суму понад 700 тисяч гривень.

Про це повідомив прокурор Олексій Донський під час розгляду справи у Святошинському райсуді Києва. За його словами, обвинувачені вступили у змову, в результаті чого зникло багато зброї, зокрема 22 автомати Калашнікова. Обвинувачувальний акт проти Зінченка та Аброськіна прокурори зачитували близько трьох годин.

Крім цього, суд отримав на розгляд 22 позови від постраждалих. Вони вимагають компенсації морального збитку на суму від 20 тисяч до 2 мільйонів гривень.

Нагадаємо, екс-беркутівців Сергія Зінченка й Павла Аброськіна звинувачують у виконанні злочинного наказу, який призвів до вбивства 39 євромайданівців під час Революції гідності торік у лютому. Генеральна прокуратура вимагає найвищу міру покарання - довічне ув'язнення. Самі ж обвинувачені своєї провини не визнають. Адвокат Аброськіна Олександр Горошинський вибудовує лінію захисту на вимозі роз'яснити конструкцію обвинувачувального акту.

Перед початком сьогоднішнього засідання близько 20 активістів та правозахисників провели акцію протесту під стінами суду. Вимагали від Верховної Ради терміново затвердити тимчасову слідчу комісію щодо розслідування злочинів, скоєних під час Євромайдану. Очікується, що комісія допоможе пришвидшити процес встановлення кола винних. На сьогодні троє підозрюваних під вартою, ще 19 у розшуку. Також правозахисники очікують зрушення у проведенні експертиз.

Попередній матеріал
Аваков назвав нового керівника УМВС Закарпатської області
Наступний матеріал
Президент призначив в.о.голови Луганської ОДА