5.ua

Працівники МВС та "Беркут" безпідставно та незаконно затримували євромайданівців - ГПУ

  Генеральна прокуратура України виявила численні факти порушень конституційних прав та свобод громадян в період січня-лютого 2014 року. Про це в ГПУ повідомили 11 квітня.

  В ході прокурорських перевірок встановлено, що працівники спецпідрозділу МВС "Беркут" та оперативні працівники МВС неодноразово, безпідставно та всупереч вимогам чинного законодавства затримували громадян, начебто за участь у масових заворушеннях та доставляли їх до районних управлінь міліції м. Києва.

  "В подальшому незаконно затримані громадяни безпідставно притягалися до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 294 Кримінального кодексу України (організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством над особою, погромами, підпалами, знищенням майна, захопленням будівель або споруд, опором представникам влади).
  Після цього, на підставі необґрунтованих клопотань слідчих і прокурорів судді обирали громадянам (в переважній більшості) виключний запобіжний захід - тримання під вартою, а також домашній арешт", - дійшли висновку в ГПУ.
  За даними фактами Генеральною прокуратурою України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про кримінальні правопорушення, передбачені ст. ст. 365 ч. 2 (перевищення влади або службових повноважень), 372 ч. 2 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності), 375 ч. 1 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) КК України.
  Повідомляється, що на даний час проводиться досудове розслідування.

  Попередній матеріал
  Українська хокейна збірна готується до чемпіонату світу
  Наступний матеріал
  Бердянськ попрощався із убитим в Криму офіцером