5.ua

На Черкащині вшановують місцевих героїв "Небесної сотні"

  "Герої не вмирають": на Черкащині тамтешні активісти встановлюють меморіальні дошки місцевим евромайданівцям, які загинули під час лютневих протистоянь у столиці. Першу таку споминку пам’яті Юрія Пасхаліна відкрили у Смілі. Розмістили дошку на фасаді школи, де той вчився.

  Він міг би стати відомим важкоатлетом, натомість увійшов у історію, як герой української революції. Юрій Пасхалін навчався у 11-тій смілянській школі, бігав її коридорами, здобував знання у цьому класі. Майданівська бруківка та свіжі квіти на парті – як нагадування новому поколінню про подвиг земляка.

  30 тирічний Юрій Пасхалін загинув 19 лютого під час сутичок на Майдані. Десятикласник Павло Малишев знав героя особисто. Каже: він був чемною людиною, завжди привітний і усміхнений.

  Меморіальну дошку пам’яті героя Євромайдану Юрія Пасхаліна встановили при вході до школи. Мати бійця "Небесної сотні" не може стримати сліз.

  Громадські активісти обіцяють – незабаром встановлять меморіальні дошки ще двом черкаським героям: Віктору Чернецю та Юрію Паращукові, яких розстріляли на Майдані. Активісти беруть під опіку сім’ї героїв Небесної сотні, яких є 5 в Черкасах, і обіцяють допомагати їм матеріально.

  Також місцеві активісти кажуть – пропонуватимуть міським і сільським радам перейменувати вулиці на честь черкащан із "Небесної сотні".

  Юлія Порпленко, Олександр Костирко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Охорону кордону на Харківщині підсилили волонтерами і армією
  Наступний матеріал
  Сьогодні у Горлівці зупинився громадський транспорт