5.ua

МОЗ спростовує інформацію про декілька сотен загиблих на Майдані

  Міністерство охорони здоров’я України офіційно спростувало інформацію, яку розповсюдили деякі ЗМІ про те, що начебто "влада навмисно приховує справжню кількість загиблих під час протистояння на Майдані Незалежності в Києві, а також у пов’язаних із ним подіях". Відповідна заява МОЗ розповсюджена 11 квітня.

  При тому Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що за офіційною статистикою, станом на 11 квітня 2014 року з 30 листопада 2013 року, загинуло та померло 105 осіб (із них – 94 особи під час сутичок по вулиці Інститутській); нині на лікуванні в різних закладах охорони здоров’я знаходиться 102 особи з числа активістів-євромайданівців.

  Міністерство охорони здоров’я України, в особі Міністра – Олега Мусія, в минулому керівника медичної служби Майдану, через руки якого фактично пройшли майже всі загиблі під час сутичок в центрі Києва, підтверджує офіційну статистику та заявляє, що подібні повідомлення в ЗМІ (відносно більш як 780 загиблих – Ред.) не відповідають дійсності та мають відверто провокаційний характер.

  На переконання Олега Мусія, в умовах інформаційної війни із Російською Федерацією, подібні повідомлення можна розцінювати як такі, що замовлені російськими спецслужбами і дезорієнтують світову спільноту про реальний стан нової політичної та економічної системи України, зокрема, про національну систему охорони здоров’я. Тому Міністр охорони здоров’я України закликає українські медіа утримуватися від оприлюднення ворожо налаштованих повідомлень, що загрожують національній безпеці України.

  Попередній матеріал
  Більше 3000 військовослужбовців та членів їх сімей прибули з Криму до материкової України
  Наступний матеріал
  Санкції ЄС відносно Росії підтримали ще 4 країни