5.ua

Київська прокуратура почала провадження проти тих, хто укривав переслідувачів Майдану

  Прокуратура Києва розпочала кримінальне провадження за фактом укриття злочинів проти активістів Майдану. Про це 12 травян повідомили у прсе-службі прокуратури м.Києва.


  Як повідомляється, під час перевірки, проведеної апаратом прокуратури міста Києва, встановлено, що внаслідок службової недбалості керівників прокуратури Шевченківського району та районного управління міліції фактично не розслідувались понад 350 фактів заподіяння громадянам тілесних ушкоджень під час подій в центрі столиці 18-20 лютого 2014 року.

  "Через несумлінне ставлення працівників правоохоронних органів району до виконання своїх службових обов’язків відбулося укриття злочинів від обліку. Місцезнаходження 190 матеріалів цієї категорії, зареєстрованих Шевченківським РУ ГУМВС України в місті Києві, на цей час взагалі не відомо", - повідомляють у столичній прокуратурі.

  У правоохоронному  відомстві також вважають, що це завдало істотної шкоди правам та інтересам потерпілих та  унеможливило швидке, повне і неупереджене розслідування учинених щодо них злочинів. 

  "Ми продовжуємо процес самоочищення і люстрації. Правоохоронці мали вносити дані в Єдиний реєстр досудових розслідувань і проводити слідство. Цього не було зроблено. Це є злочином, за який треба нести відповідальність», - зазначив прокурор м.Києва Микола Герасимюк, коментуючи початок кримінального провадження.

  З огляду на це прокуратура міста Києва розпочала кримінальне провадження щодо керівників прокуратури та райуправління міліції Шевченківського району міста Києва за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість).

  "Досудове розслідування проводиться слідчим управлінням прокуратури міста Києва", - підкреслили у столичній прокуратурі.
  Попередній матеріал
  Євросоюз розширив список санкцій проти Росії
  Наступний матеріал
  Сепаратисти на Сході України можуть погодитися на діалог з Києвом - голова ОБСЄ