Фото ru.tsn.ua

Колишнє керівництво спецпідрозділу "Беркут" знищило всі документи по діям на Майдані

  Міністерство внутрішніх справ заявляє, що за наказом командира полку МВС "Беркут" полковника міліції Сергія Кусюка було знищено всю документацію про діяльність спецпідрозділу під час Євромайдану.
  Про це на засіданні комісії Верховної Ради з розслідування вбивств протестувальників сказав заступник начальника Головного управління МВС Києва Сергій Бойко.

  За його словами, в останніх числах лютого Кусюк особисто віддав розпорядження знищити документацію, зокрема особисті картки співробітників "Беркуту" і акти прийому-видачі зброї.

  "Це все було знищено за командою Кусюка", - заявив Бойко.

  Він також повідомив, що 21 лютого особисто Кусюк розпорядився видати 130 автоматів Калашникова бійцям кримської роти "Беркуту" і 106 - дніпропетровської, а також 1 снайперську гвинтівку й 1 помпову рушниця "Форт".

  При цьому, кримська рота "Беркуту" і дотепер не повернула 24 автомати Калашникова, снайперську гвинтівку й помпову рушницю.

  Бойко зауважив, що на контакт співробітники кримського "Беркуту" не йдуть, на телефонні дзвінки й офіційні запити не відповідають.

  Водночас Бойко не зміг повідомити, чи звільнений Кусюк з органів внутрішніх справ, зазначивши лише, що він був відсторонений від роботи 26 березня.

  Крім того, він повідомив, що колишній начальник громадської безпеки ГУ МВС Києва Петро Седчук був звільнений з міліції й зараз оголошений у міжнародний розшук.

  При цьому його заступник, який також підозрюється у причетності до силового розгону мітингувальників на Майдані Незалежності в ніч проти 30 листопада звільнений, але перебуває в Києві й співробітничає зі слідством.

  Крім того, представники департаменту карного розшуку МВС повідомили, що на сьогодні жоден зі співробітників розформованого підрозділу "Беркут" не перебуває в розшуку. При цьому в міжнародний розшук по лінії Інтерполу оголошений екс-міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко і його заступник з громадської безпеки Віктор Ратушняк.
  Попередній матеріал
  В Одесі не вірять версії про отруєння людей у Будинку профспілок хлороформом
  Наступний матеріал
  ДУСя віддасть літаки і гелікоптери війську, а підприємства - продасть