Генпрокурор знову попросив Інтерпол оголосити у міжнародний розшук колишніх беркутівців

  Оголосити у міжнародний розшук колишніх високопосадовців та правоохоронців попросив генеральний прокурор Віктор Шокін - у листі до Генерального секретаря Інтерполу.

  В ньому, зокрема, ідеться про 19 беркутівців, причетних до розстрілів протестувальників під час Революції гідності. У зверненні вказано, що у кримінальних впровадженнях, які розслідують українські правоохоронці, відсутні будь-які політичні мотиви. Натомість відмова у здійсненні міжнародного розшуку може призвести до уникнення злочинцями  кримінальної відповідальності.

  Нагадаємо, наприкінці квітня Інтерпол відмовив оголосити колишніх беркутівців у міжнародний розшук, оскільки там вважають, що їх можуть переслідувати саме за політичними мотивами. За тією ж причиною Інтерпол у червні відмовився оголосити в міжнародний розшук колишнього Генпрокурора Віктора Пшонку і екс-заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка.

  Керівник українського бюро Інтерполу Василь Неволя пояснив, що експерти міжнародної поліції зробили висновок, що розшук зазначених осіб з використанням системи Інтерполу суперечить статуту організації і не відповідає принципам дотримання нейтралітету цією організацією.

  Попередній матеріал
  Суд звільнив з-під варти усіх партизанів групи "Равлики"
  Наступний матеріал
  Наливайченко звільнив усе керівництво Головного управління СБУ з боротьби із корупцією