Через рішення проти учасників Євромайдану сімох суддів визнали порушниками присяги

  Тимчасова слідча комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції ухвалила рішення щодо 13 працівників Феміди, на яких поскаржилися євромайданівці.

  У діях семи суддів є ознаки порушення присяги, п'ятеро служителів Феміди здійснили дисциплінарний проступок. Таке рішення на засіданні ухвалила ТСК. Ця комісія розглядає скарги громадян на дії і рішення суддів, ухвалені проти учасників Євромайдану. Зокрема, розглядали випадки ув'язнення активістів через події на вулиці Грушевського та вилучення водійських посвідчень в учасників "Автомайдану".

  Долю тих, кого комісія визнає порушником присяги, далі вирішуватиме Вища рада юстиції. Справу тих, чия провина, на думку комісії, є незначною, передають до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що не матиме для них практично жодних наслідків.

  "Судді, як ви бачите, на засідання комісії традиційно не з'являються. Присутні були тільки двоє із 13. Причини неявки різні: дехто не сповіщає, дехто просить перенести розгляд справи. Але закон ухвалений такий, що неявка судді на засідання комісії з будь-якої причини не є перешкодою для розгляду справи у комісії", - заявив Володимир Мойсик, голова ТСК з перевірки суддів судів загальнної юрисдикції.

  Загалом комісія отримала матеріали на 330 суддів. Рішення вже винесла щодо кожного десятого. Зокрема, порушення присяги ТСК побачила у діях 26 служителів Феміди.

  Попередній матеріал
  Бенедисюк: Формування нового суддівського корпусу – зобов’язання ВРЮ
  Наступний матеріал
  В Огайо дві тисячі поросят потрапили в дорожню аварію