5.ua

Чехія власним коштом взялась лікувати 38 важкопоранених євромайданівців

  Тридцять вісім постраждалих під час протистоянь на київському Євромайдані взяли на лікування чеські медики. Мільйон доларів на їх лікування та реабілітацію виділив уряд Чеської республіки у межах спеціальної програми. Лікарі відбирали постраждалих із найтяжчими травмами. Деякі з поранених уже повернулися додому.

  Волинянин Володимир Ткачук пригадує події 20 лютого, коли загинуло двоє його побратимів. Тоді він разом із друзями потрапив під обстріл силовиків на Майдані. Осколками гранати чоловікові розірвало праву ногу. Першу операцію йому зробили в Києві. Згодом, вже у Празі, щоб відновити ногу, знадобився ще з десяток хірургічних втручань.

  Остання операція була дуже складною і тривала більше 3-х годин. Постраждалому вживили два імплантанти і поки-що забороняють вставати.

  Хмельничанин Ігор Чернецький вперше постраждав на Грушевського 19 січня. Тоді його контузило, а від тяжкого поранення врятували каска та балаклава. А вже через місяць сотник Михайлівської сотні отримав нові поранення – кульове в ногу. Перебита була на дві частини тазостегнова кістка, перебита променева кістка на руці, рвані уламкові рани.

  Чеські медики зробили Чернецькому дві операції, та вживили пластини у руку та ногу. Зараз з ним працює фізіотерапевт. Загалом, до Праги на лікування прилетіли 38 поранених. Їх привезли літаками міноборони Чехії у супроводі військових медиків. Відбирали для лікування за кордоном – найтяжчих.

  Кардіолог-реаніматолог Северин Романів пояснив: "Ми відбирали тих поранених, котрі потребували ще подальших хірургічних втручань. Наприклад, поламані кості, котрі ще вимагали фінального ортопедичного вирішення. Або, скажімо, заміна суглобів. То мусіли бути люди, котрі потребують якесь складне лікування, з таким в Україні можуть бути проблеми, скажімо, з точки зору матеріального забезпечення".

  "Коли режим почав розганяти мирні демонстрації, стало зрозуміло, що потрібна конкретна допомога" – розповів голова гуманітарної організації "Людина у скруті" Шімон Панек. – "Так що ми відправили до Києва групу лікарів. Ми маємо великий досвід у кризових ситуаціях, бо за 20 років існування організації ми працювали у 50-ти державах і надавали гуманітарну допомогу у 15 озброєних конфліктах".

  Урядова програма "Медевак" заснована 1993-го року. Розрахована на надання невідкладної медичної допомоги дітям, які постраждали у військових конфліктах. Допомогу дорослим пацієнтам, та ще й у такій кількості одразу – в межах програми надавали вперше. На лікування українців уряд Чехії виділив мільйон доларів.

  Міністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек підкреслив: "Що ж стосується України, то тут ми вирішили зробити виняток. Ситуація була така, що самотужки країна не могла б її розв'язати, тому ми й допомогли. Ми виділили для українців 20 млн. крон і взяли до себе на лікування дорослих".

  17 українців уже повернулися на Батьківщину. Решта – досі перебувають на лікарняних ліжках. На половину з них чекають подальші операції.

  Ельвіра Божані, Людек Андрушка, Прага, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Маріупольська міліція відбила нову спробу штурму управління МВС
  Наступний матеріал
  На московському Марші Правди найпопулярнішим став початок промови "Я - українець"