5.ua

Брат героя "Небесної сотні" відмовився від російського громадянства

  Родичі героя "Небесної сотні" відмовляються від російського громадянства. Після 12 років життя у Санкт-Петербурзі вінничанин Олег Брезденюк вирішив до Росії більше не повертатися. Разом з дружиною-росіянкою та двома дітьми чоловік нині облаштовується на батьківщині та хоче зробити всю свою родину громадянами України.

  Для дев'ятирічного Олександра і шестирічного Іллі з Санкт-Петербурга цей ранок – хвилюючий. Вони вперше йдуть до українських школи та дитячого садочка. Сашко трохи розгубився, а от Ілля – від змін у захваті.

  Вчителі та вихователі заспокоюють батьків. Обіцяють: зроблять усе можливе, щоб хлопчики влилися в колектив та вивчили українську. Директор школи запевняє: до складання підсумкової атестації Сашко повністю опанує українську програму.

  Сім’я Брезденюків до Жмеринки приїхала після смерті Олегового брата – Валерія. Його застрелив снайпер під час лютневих протистоянь на Майдані. Офіційна позиція Росії настільки обурює чоловіка, що він твердо вирішив, до Санкт-Петербурга повертатися не хоче, а громадянином Росії залишатись не може.

  Найбільше переїжджати в Україну боялася дружина Олега, адже вона – росіянка. Жінку відмовляли і родичі, і друзі, та Ольга погодилася. Поки що – лише на переїзд, однак про зміну громадянства теж обіцяє подумати.

  Документи на українське громадянство для себе та синів Брезденюк уже подав. У жмеринській мерії обіцяють: новим землякам допоможуть.

  Нині Олег Брезденюк шукає роботу у Жмеринці, а його дружина має намір поїхати до Росії, щоб закінчити усі справи із остаточним переселенням на Вінниччину.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінницька область, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Російська агресія зустрічає все більший опір ЄС
  Наступний матеріал
  ПАРЄ виступила проти федералізації України та засудила агресію Росії в Криму