zlatao.com

Злата Огнєвіч: Я поїду виступати у Крим тільки після повернення його Україні

Співачка та екс-депутат Злата Огнєвіч в ексклюзивному інтерв’ю 5.ua пояснила, чому покинула велику політику, що б однозначно змінила у роботі Верховної Ради і чи планує ще коли-небудь працювати політиком. Співачка також розповіла, чи часто спілкується з батьками, які живуть в анексованому Криму, за кого хвилюється у зоні проведення АТО, про творчі досягнення 2015 року та про те, чого чекати від неї прихильникам у році 2016-му.

ОДНА ЛЮДИНА НЕ МОЖЕ ЗМІНИТИ ВСЮ СИСТЕМУ, ЯК БИ МЕНІ ЦЬОГО НЕ ХОТІЛОСЯ

- Ви - співачка, яка у 2013-му прозвучала на весь світ на Євробаченні. Також Ви брали участь у різних музичних проектах. Чому все ж таки вирішили піти у політику?

- Це було нелегке рішення, я завжди була далека від політики. Але я проявила свою громадянську позицію, бо неможливо було залишатися осторонь від тих проблем, з якими довелося зіткнутися нашій державі. Я сподівалась на реальні зміни в країні після Революції Гідності і хотіла принести користь у тій сфері, в якій розуміюся – в культурі.

- Що Вам вдалося зробити у ролі народного депутата?

- Я стала співавтором семи законопроектів. Більшість часу я приділяла саме тій сфері, якою і прийшла займатись у парламент. Реформування галузі культури та її подальший розвиток є не менш важливим, ніж економічний, соціальний напрямок. Адже культура служить фундаментом будь-якої держави. Серед поданих мною документів був законопроект, який стосувався діяльності організацій колективного управління у сфері авторського права. З існуючою неефективною системою розподілення авторських винагород щодня стикаються всі мої колеги по артистичному цеху. І я намагалась цю систему зламати. Зміни, які я запропонувала, дозволили б вивести цю сферу на європейський рівень, надали б підтримку національній культурі та дали б можливість державному бюджету отримувати додаткові відрахування, які зараз туди просто не доходять. Але, на жаль, нині це нікому нецікаво.

fakty.ictv.ua

Також було багато роботи з громадянами, які до мене зверталися, в тому числі і з представниками культури – музикантами, артистами, представниками циркового мистецтва, художниками. Я, зокрема, дуже рада, що мені вдалося зупинити реорганізацію Харківського симфонічного оркестру "Слобожанський", що могло би призвести до повної ліквідації колективу.

- У листопаді минулого року Ви склали депутатські повноваження. Розчарувалися в українській політиці?

- Це був гарний досвід для мене. Але за цей рік я зрозуміла, що на сьогоднішній день домогтися якихось суттєвих змін у культурній сфері просто неможливо. Ніхто не зацікавлений у розвитку, залученні інвестицій. Тому я прийняла рішення про складання своїх депутатських повноважень. Одна людина не може змінити всю систему, як би мені цього не хотілося.

- На сайті Президента українці підтримали петиції, що стосуються роботи Верховної Ради. Наприклад, ініціативу звільняти депутатів за прогули, скоротити кількість народних обранців до 100. Які речі Ви особисто змінили б у роботі парламенту?

- Ці зміни дійсно потрібні. Я теж підтримую скорочення кількості народних депутатів. Окрім цього, змінювати треба і саму систему роботи, щоб всі законопроекти розглядались за передбаченою процедурою, а не виносилися на голосування тільки в тому випадку, коли це комусь вигідно.

- Допускаєте думку, що у майбутньому повернетеся у велику політику?

- Скажу так – я не виключаю такої можливості. Але це буде можливо лише у разі проведення реальних реформ і зміни чинної системи влади.

zlatao.com

СЕРЕД МОЇХ ЗНАЙОМИХ-КРИМЧАН БАГАТО ТИХ, ХТО І ТЕПЕР ЗАЛИШАЄТЬСЯ ВІРНИМ УКРАЇНІ 

- Ви з 5-річного віку жили у Криму, в Судаку, там же почали займатися музикою, стали заслуженою артисткою АР Крим, навіть були обличчям рекламної кампанії курортів півострова. Як сприйняли анексію Криму Росією? Чи очікуваним було для Вас те, що багато кримчан підтримали дії РФ?

- Для мене ці події вкрай болісні. Проте ні для кого не секрет, що так званий референдум про від'єднання півострова не має під собою жодних юридичних підстав, була проведена анексія Криму. Людям просто не залишили жодного вибору. Але серед моїх знайомих-кримчан багато тих, хто і тепер залишається вірними Україні, підтримує нашу єдність.

- Ваші батьки живуть у Криму. Часто з ними спілкуєтеся, бачитеся? Вони не планують переїжджати до Києва?

- Спілкуємось постійно, батьки приїжджають до мене у гості. І мені хотілося б, щоб вони переїхали в Київ, були поруч зі мною.

- Хотіли б виступати у Криму? Розглядаєте можливість таких виступів у майбутньому?

- Я виросла у Криму, і він завжди буде для мене рідним краєм. Звичайно, я хотіла б їздити туди на виступи, але це буде можливо тільки після повернення Криму до України.

zlatao.com

- Близька Вам людина воювала у зоні АТО. Як Ви поставилися до такого рішення?

- Мій коханий і зараз знаходиться у зоні АТО. Дуже важко усвідомлювати, з якою небезпекою йому доводиться там стикатись. Але я намагаюся ніколи не видавати свого хвилювання і завжди підтримувати його. Я пишаюся тим, що він захищає нашу країну.

- Ви брали участь в акціях на підтримку військових, переселенців. Розкажіть про них.

- Так, у мене були виступи перед бійцями АТО, також я виступала у військових шпиталях, для дітей, які приїхали зі Сходу. Я намагаюся підтримувати їх, як виступами, так і волонтерською допомогою – коштами на лікування, необхідними медикаментами, та й просто приємними подарунками.

- Восени 2013-го – в січні 2014-го Ви були тренером на співочому конкурсі "Битва хорів", опікувалися донецьким хором. Чи відчували Ви тоді у своїх підопічних особливі настрої щодо подій, які тоді відбувалися в країні, і чи знаєте, як складається доля цих людей тепер?

- Ми всі переживали щодо подій, які тоді відбувалися в Україні. І знаходили віддушину у творчості, у тій спільній справі, якою ми займалися. Музика здатна творити дива, вона завжди надихає та згуртовує.

З учасниками я спілкуюся. Серед них є ті, хто постраждав у результаті бомбардувань, обстрілів. На місці їхніх домівок тепер руїни, їм ніде було жити і довелося переїжджати з сім'ями до Києва - це все гірко усвідомлювати, душа за них болить. Одна із учасниць вийшла заміж і народила дитинку. А ще під час проекту у нашому хорі утворилася пара і тепер вони також одружені.

zlatao.com

Я БУЛА У ЗАХВАТІ ВІД ГОСТИННОСТІ ТА ПРИЙОМУ, ЯКИЙ МЕНІ ВЛАШТУВАЛА УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА В ЧИКАГО 

- Свого часу Ви працювали радіоведучою і навіть стали переможницею в конкурсі "Перша співаюча радіоведуча". Чи виникають у Вас думки знову стати ведучою - на радіо чи телебаченні?

- Мені подобається цей досвід і я з радістю приймаю запрошення стати ведучою концертів, святкових заходів. Але моє покликання – це музика.

- Нещодавно Ви виступили у Чикаго перед українською діаспорою. Як Вас там приймали?

- Так, я отримала запрошення від української діаспори у Чикаго на фінал щорічного конкурсу "Miss Ukrainian Diaspora 2015". Я була у захваті від гостинності та прийому, який мені там влаштували. Приємно було отримати і офіційний лист з привітаннями від мера Чикаго. Я побувала в українській школі св. Миколая, де познайомилася з діточками і розповіла їм не тільки про музику, але й про нашу рідну країну. До речі, на концерті я заспівала з дитячим хором цієї школи. Цікаво також було відвідати Український національний музей у Чикаго і познайомитися з культурною спадщиною української діаспори. Я зрозуміла, в яких куточках світу не жили б українці, ми все одно єдині в нашому національному менталітеті.

zlatao.com

- У Вашому репертуарі є англомовні пісні. Плануєте і далі завойовувати іноземний музичний ринок?

- Географія моїх виступів нині дуже різноманітна. Я співаю одинадцятьма мовами і отримую запрошення на виступи і в Азербайджані та Казахстані, і в країнах Європейського Союзу, і в США. І мені дуже приємно, що в усіх цих країнах із задоволенням слухають не тільки мої англомовні пісні, але й пісні українською мовою.

- Чи плануєте з часом писати слова і музику до пісень, які виконуєте, повністю самостійно? Адже кілька років тому Ви навіть виграли гран-прі на конкурсі композиторів.

- Так, я маю такий досвід і виконую пісні, слова до яких написала сама. Писати – це велике задоволення, але з моїм напруженим графіком не завжди вдається знайти час для написання. І мені дуже пощастило співпрацювати з моїм продюсером Михайлом Некрасовим, який пише для мене неймовірно красиву музику.

- Коли потішите своїх шанувальників новим альбомом?

- Нещодавно відбулася прем'єра моєї пісні "Кружева" та вихід кліпу на неї. І попереду ще багато роботи для втілення творчих планів, після новорічних та різдвяних свят працюватиму у студії. Та вже у лютому ви почуєте від мене новий трек у новому жанрі. Я обов’язково буду радувати своїх шанувальників приємними творчими сюрпризами.

Людмила Горпинич, 5.ua

Попередній матеріал
Найвизначнішу нагороду в галузі математики отримав американський вчений з СРСР
Наступний матеріал
Перша у 2016-му прес-конференція Президента: як це було
Теги:
Loading...