5 канал

Пашинський: Перший мій бізнес був у 1990 році – я взяв банку халви, 10 пачок чаю і продав за $30

Народний депутат Сергій Пашинський у програмі "Рандеву" на "5 каналі" розповів, чому пішов з "Укроборонпрому", яким бізнесом займався у 1990-х і чому збудував капличку у дворі власного будинку

БУЛО Б ДИВНО, ЯКБИ Я ВИХОДИВ НА ТРИБУНУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ І ВИМАГАВ БЮДЖЕТНЕ ФІНАНСУВАННЯ ГОСПОДАРЮЮЧОМУ СУБ’ЄКТУ, ДЕ Я – ГОЛОВА СПОСТЕРЕЖНОЇ РАДИ

6 жовтня ви оголосили про звільнення з посади голови наглядової ради "Укроборонпрому". Ви вирішили сконцентруватися на інституційних змінах та залученні інвестицій – це є офіційна версія. Я правильно вас розумію?

– Так.

– Чому зі знаком подиву, тому що в багатьох теж виникло певне здивування з цього приводу. Скажу, що ми маємо одну цитату, яку хочу вам зараз навести, і ви її прокоментуєте: "Пашинський звільняється через відчай у галузі. Наш потенціал – це броньовик "Дозор" і міномет "Молот". Це два види озброєнь, які ми створили. А коли кажемо літаки, авіаносці – галузі всі знищені, потенціал нульовий, грошей немає". Це ваша цитата.

– Це вирвана цитата, але питання не в цитаті. Щодо мого прохання до Президента, я хотів би, по-перше, подякувати Петру Олексійовичу Порошенку за ту довіру, яку він виставив мені, коли я був 2,5 роки головою спостережної ради. Ми зробили дуже багато разом із Міністерством оборони, з Генштабом по реформуванню наших Збройних сил – це і контрактна армія, і заміна повного пакета законодавства, багато-багато-чого.

– Звідки такі негативні настрої щодо…

– Немає ніяких негативних настроїв. Наступне моє рішення – це реформування військово-промислового комплексу. Що таке реформування військово-промислового комплексу – це не тільки "Оборонпром", головою спостережної ради якої я є, це взагалі галузь. І для того щоб мене не звинувачували у заангажованості, у лобізмі, я якраз і прийняв таке рішення. Що я маю на увазі? Мені буквально вчора з "Оборонпрому" надали документи, скільки "Оборонпром" хоче з бюджету фінансування, – мені як голові комітету. І було б дивно, якби я виходив на трибуну Верховної Ради і вимагав бюджетне фінансування господарюючому суб’єкту, де я голова спостережної ради – це був один із головних мотивів. Плюс проти мене ведеться колосальна війна на всіх етапах, починаючи від фейкових "Бентлі" і закінчуючи тим, що мене звинувачують у тому… Логіка є, якщо я вибиваю бюджетні гроші для "Оборонпрому", а я голова спостережної ради, а я людина емоційна, якщо я чимось займаюсь, то я вже займаюсь серйозно, виникають питання – а немає у нього там особистого інтересу. Я хочу сказати – немає особистого інтересу. Мій особистий інтерес – це відродження ВПК.

ВЛІТКУ 2013 РОКУ, ЩЕ КОЛИ НЕ БУЛО МАЙДАНУ, ПУТІН ПРОГОВОРИВСЯ СВОЇМ КОЛЕГАМ З ІНШИХ КРАЇН, ЩО У НЬОГО Є ПЛАН І НАВІТЬ КАРТА ТАМ БУЛА, ДЕ ЛІВИЙ БЕРЕГ УКРАЇНИ  – РОСІЇ, ПРАВИЙ БЕРЕГ – ПОЛЬЩІ

– Я хочу одну цитату навести 2014 року це ваша цитата знову ж таки напевне ви давали її російськомовному виданню, 2014 рік, 27 червня пан Пашинський заявляє: «Ми також повинні розуміти, що існує міф, який самі створили, про те, що прийшли російські терористи і воюють проти України. Це не зовсім так. Безумовно, там є російські найманці, але вони не є основною рушійною силою тих процесів, які відбуваються на Донбасі. Основна рушійна сила – це місцеві люди, які, на жаль, отруєні російською пропагандою, отруєні Януковичем". Тобто на даний момент ви бачите і мешканців Сходу основними винуватцями. Я цитую, і ви сидите переді мною для того, щоб ви або підтвердили, або заперечили про те, що є у пресі, і те, що читають багато людей у цій країні і думають про вас.

– Ця цитата була актуальна 27 червня.

– Чекайте, ви говорили тоді про перипетії, які відбувалися в той час на території сходу України, тоді ваші думки були такими, ця цитата правдива?

– Відбулося після 27 червня, я просто нагадаю вам як журналісту, ви мабуть забули.

– Я вас про одне питаю, а ви мені знову політично відповідаєте про інше. Я ще раз питаю – це ваша цитата? Ваша. Чи мешканці Сходу за вашою цитатою винні у тому, що все це розпочалося? Я вас питаю конкретно.

– Я хочу вам пояснити. На першому етапі гібридна війна Путіна полягала у тому, щоби користуючись проросійськими настроями в Одесі, Запоріжжі, Харкові, Луганську, Донецьку, Дніпропетровську, розхитати, розколоти Україну.

– Тут не перипетійні речі, тут говориться про те, у чому основна ланка конфлікту.

– Основна ланка конфлікту в тому, що російська пропаганда і Янукович готували розкол України, вони готували, згадайте сорти України 2003-2004 років – це вкидалося багато років. Цією цитатою я звертав увагу на цю проблему. Але після цієї цитати, я ж вам розказую, почалася зовсім інша якість. "Бук" приїхав не з української сторони. Росія тоді ввела, дай боже пам’яті, десь 9 батальйонно-тактичних груп. Що таке Іловайськ – це оточення Донецька. Ще би там тиждень-два… Ми тоді вийшли на кордон і нам до Станиці Луганської не хватало 60 кілометрів, ми їх замикали. І коли Путін побачив – та його тактика, про яку я говорю не спрацьовує, що він зробив, він у тил з території Російської Федерації, спочатку артилерійські обстріли, потім регулярні війська і, на жаль, трапилось те, що трапилось.

– Не трапилось, слава богу, захоплення Дніпра. Ви багато говорили, що треба віддати належне і пану Коломойському, і Корбану, і всій його команді. До речі, неоднозначність їхньої репутації і позиції. Люди там захистили Дніпро і в цьому є їхня заслуга безперечна. Щодо Ахметова, ви зараз задаєте собі питання. Ну не тільки його, а й частина бізнесменів, які могли зупинити, чому вони цього не зробили.

– Я зараз відповім на запитання. Просто хотів ще раз нагадати дуже важливий момент і я про це неодноразово публічно говорив, просто нагадаю. Ми точно знаємо, що вже влітку 2013 року, ще коли не було Майдану, Путін проговорився своїм колегам з інших країн, що у нього є план і навіть карта там була, що Україна повинна те, що Жириновський потім проговорився в ефірі, що Лівий берег – Росії, Правий берег – Польщі. Що в Путіна на думці, то у Жириновського на язику. З приводу Ахметова, історія немає зворотного, але я все таки вважаю  що і луганські еліти проукраїнські, а ще більше донецькі еліти на першому етапі зайняли позицію вичікування – подивимось, хто виграє, а потім приєднаємось до переможця. У результаті вони втратили як бізнесмени набагато більше, чим могли би втратити.

5 канал

У МЕНЕ ЯК ПОЛІТИКА, ДЕРЖАВНОГО ДІЯЧА Є ДОСТАТНЬО ІНСТРУМЕНТІВ ФОРМУВАТИ ДЕРЖАВНУ ПОЛІТИКУ. У НАС ФРАКЦІЯ ДРУГА ЗА ЧИСЕЛЬНІСТЮ, НАЙБІЛЬШ ДИСЦИПЛІНОВАНА

– Що буде з іншими, з тими, кого зараз ми звинувачуємо, і є відверті факти пана Єфремова, де фінансування так званої "ЛНР" і "ДНР". Чому так стається, ваші думки, і чи будуть ці люди покарані?

– Це дуже велике питання. Не хочу перекладати відповідальність.

– Добре, чому вони не покарані?

– Вони не покарані, тому що наша правоохоронна система загалом не в змозі ефективно працювати, це якщо коротко.

– "Народний фронт" – політична сила, яка набрала 22,2% на попередніх виборах, минулого тижня рейтинг "Народного фронту" опустився до 1%, у квітні цього року цифра була такою ж і 4 квітня Київський міжнародний інститут соціології теж дав 1%. Зазначу, що на даний момент у вас є конкурент, Аграрна партія, у квітні вона відставала від партії Яценюка, зараз випередила на 0,2%, для розуміння – це 158 тисяч людей. Чому так?

– Давайте ваше порівняння з Аграрною партією я залишу на вашій совісті, але мене абсолютно не хвилює рейтинг…

– Ну як не хвилює. Ви створювали політичну силу, зараз вболіваєте за її ідеали, вона має 1% рейтингу, а ви кажете, що вас це абсолютно не хвилює.

– У мене як політика, державного діяча є достатньо інструментів формувати державну політику. У нас фракція друга за чисельністю, найбільш дисциплінована. Ви можете почитати звіти, ми завжди голосуємо за те, що обіцяли на виборах, ми ніколи не брехали і не приймали участі в корупційних голосуваннях у будь-яких.

– Щодо дисциплінованості, чому так рідко буваєте у стінах Верховної Ради? Туди ви ходите через раз, згідно з письмовою реєстрацією ви були на 110 засіданнях, а прогуляли 113.

– Мені навіть соромно це коментувати.

– Чому?

– Це не правда.

– Скільки разів ви прогуляли. Рахуєте чи ні?

– Я не прогулюю Верховну Раду, є така застаріла процедура письмової реєстрації. Дійсно, я не кожен раз реєструюсь, але я кожен день, і є поіменне голосування, якщо комусь цікаво, зайдіть, я завжди голосую і те, що ви говорите – це перекручування фактів.

– Я цитую те, що написано.

– Я особисто голосую і всі мої голосування доступні на сайті. Я не пам’ятаю, щоб хоч один день прогуляв, мається на увазі, там голосується за важливі закони. Не варто навіть це аналізувати.

5 канал

ПЕРШИЙ МІЙ БІЗНЕС БУВ У 1990 РОЦІ – Я ВЗЯВ БАНКУ ХАЛВИ, 10 ПАЧОК ЧАЮ І… НА ВАРШАВСЬКОМУ БАЗАРІ І ПРОДАВ ЦЕ ВСЕ ЗА 30 ДОЛАРІВ

– З 1990 року ви займалися бізнесом. Далі цитата: "Люди мого віку пам’ятають, що одночасно у всьому Радянському Союзі пропали шоколадні цукерки, я був одним з перших імпортерів, ми зробили перший в Україні кетчуп разом зі шведами, потім розділилися і компанія South Food  трансформувалася у "Чумак". Компанія, яку я очолював у 90-х, була найбільшим імпортером, а потім вже і експортером сільгосппродукції". Було таке у вашому житті?

– Так.

– Потім ви припинили займатися цим бізнесом, або передали його у користування, як це зараз модно робити.

– Бізнес 90-х років – це окрема розмова, він був як американські гірки, хтось випадав, хтось злітав в черговий раз. Це цікавий період мого життя. Я думаю, що у своїх мемуарах я дуже докладно про все це напишу.

– Бізнес був розвалений, чи переданий комусь?

– Практично він був набагато меншим, і коли я у 1999 році пішов в Ощадний банк, я віддав цей бізнес своїм партнерам і в принципі відтоді до бізнесу не маю ніякого відношення.

– Просто так віддали, чи продали свою частку?

– Він тоді, станом на 1999 рік, був не таким прибутковим, щоб за нього можна було щось виручити.

– У 2015 році ви заробили 3 мільйони 646 тисяч 997 гривень, при цьому 3 мільйони 580 тисяч та інші види доходів вказано у вашій декларації. Звідки ці гроші?

– Це доходи нашої сім’ї, а не мої. У моєї дружини є активи, вона продавала цінні папери і ми отримали такі доходи. Це треба подивитися у декларації.

– Чим займається ваша дружина?

– Вона не займається бізнесом. У неї є якісь депозити, цінні папери, і у мене є, так що це були продані цінні папери  і ці доходи задекларовані згідно чинного законодавства.

– Ми маємо порівняльну характеристику вашої декларації, і нам теж хотілося би почути від вас пояснення, чому це так, а не інакше. Є декларація, маємо 2014 рік і маємо 2015 рік і маємо 2013 рік, сума коштів у банках та інших фінансових установах 30396, бачимо рік вже 2014-й, тобто за рік сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах – 4 мільйони 758555. Звідки таке збільшення і покращення вашої суми коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах?

– Я ж вам тільки що відповідав.

– Тобто це і є ці цінні папери.

– Це були кошти, на них куплені цінні папери. Ви у податкову зверніться.

– Навіщо мені податкова, якщо Сергій Пашинський поруч зі мною.

– Я вам тільки що відповідав, куплені цінні папери, продані.

– Ви непогано продаєте, бо у 2015 році сума ще збільшилася. Поділитесь майстер-класом, як у часи кризи продавати і на мільйони збільшувати свої декларації.

– Звичайно, поділюсь. Більше того, я прошу вас як журналіста, враховуючи, що у вас така зацікавленість у цьому всьому – давайте ми це у НАБУ відправимо, хай вони перевірять.

– Давайте.

– Те, що ви показуєте мені – це ці кошти, які завжди були на рахунку, які ми декларували, починаючи з 2006 року, ці кошти можна прослідкувати, їх джерело.

– Звідки джерело цих грошей, що це був за бізнес?

– Та це не бізнес, я ж вам сказав.

– Ви продали нерухомість, звідки у людини нерухомість. Вона її кимось чином купила, за рахунок якогось бізнесу. Я вас питаю, що у вас був за бізнес, яким ви займалися, торгували помідорами чи чимось ще?

– Перший мій бізнес був у 1990 році – я взяв банку халви, 10 пачок чаю і… на варшавському базарі і продав це все за 30 доларів. Це був перший мій бізнес-досвід. А вже у 1992 році я створив компанію, вона називалась "Інтерконтракт", яка експортувала свою продукцію, це була консервація в основному, в Росію. Потім ми починали експортувати туди м'ясо, цукор і все інше. Це була торгова компанія, яка поставляли продукти харчування. Ми імпортували якісь продукти, а якісь експортували. Потім ми почали якісь виробничі програми. Цим історіям вже 20 років.

– Я хочу спитати щодо вашого сина. Ходять чутки про те, що, цитату наведу з видання "Форбс" ми можемо собі подумати, що це видання, як пам’ятаємо, належало панові Курченку.

– Воно належить панові Курченку.

– Давайте зацитуємо, щоб ви прокоментували. "У березні 2015 року виплила інформація, джерело її – це "Форбс", у лютому в "Спецтехноекспорті" з’явився новий топ-менеджер – 24-річний Антон Пашинський, син депутата Сергія Пашинського". Це брехня? Було таке?

– Ні, а чого це брехня? У мене хтось із знайомих журналістів поцікавився, за два дні було 800 новин у ЗМІ, що син Пашинського став топ-менеджером "Оборонпрома". Так от, син Пашинського пішов добровольцем у Нацгвардію, до цього очолював комерційний відділ з 9 осіб у компанії, яка свої акції продає на Лондонській біржі і має обсяг продажу 1 мільярд доларів, він дійсно підійшов як людина, яка займає активну позицію. Він був на Майдані, був у Нацгвардії, і сказав, що він готовий цим займатися. Він закінчив з відзнакою Наргосп за спеціальністю "Міжнародна економіка і фінанси". Він влаштувався на роботу начальником відділу з трьох чоловік у "Спецтехноекспорті". З цього видання Курченка, від якого я рано чи пізно доб’юсь, щоб усе вкрадене було повернуто до бюджету, зробили сенсацію, роздуло її, що Пашинський топ-менеджер. Топ-менеджер – це керівник компанії. Він не є керівником компанії.

– Ви щойно самі сказали, що ваш син проявив бажання працювати у цій сфері. Він має купу чеснот, на вашу думку, для того щоб дійсно займати цю посаду.

– Він має професію – це відділ контрактів.

– Але працювати у відділі контрактів у компанії, яка займається міжнародними перевезеннями, займатися у відділі контрактів у компанії, яка займається оборонним відомством і чимось іще – це абсолютно різні речі.

– Відкрию вам страшну таємницю. Що міжнародні контракти – а в нього спеціальність "міжнародні контракти і економіка" – на поставку какао-бобів і на поставку патронів абсолютно однакові. Фабула, людей цьому вчать і його цьому вчили. Він на 5 це здав.

5 канал

МИ БІЛЬШ ЧІТКО, НІЖ БПП, ПОЗИЦІОНУЄМО СВОЮ ПАТРІОТИЧНУ І НЕПРИМИРЕННУ ПОЗИЦІЮ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ

– Пане Сергію, хто в Україні помітив би зникнення партії "Народний фронт", якщо б таке сталося?

– Я думаю, що перш за все помітив би Путін і був би дуже щасливий.

– Яка головна відмінність між "Народним фронтом" та Блоком Петра Порошенка?

– Ми більш чітко позиціонуємо свою патріотичну і непримиренну позицію по відношенню до російської агресії.

– Якщо Яценюк змінить зачіску – це вплине на його рейтинг так само як зміна зачіски Тимошенко?

– Я думаю, що простіше мені змінити зачіску на яценюковську.

– Ви звикли бути у партії без лідера?

– Я звик бути в партії однодумців.

– Назвіть свої асоціації до цих слів. Шоколад?

– Смачно.

– Корупція?

– Погано.

– Повелитель?

– Путін.

– Яценюк?

– Важке питання.

– Сергій Пашинський?

– Це на ваш розсуд.

– Якби в Україні повернули кримінальну відповідальність за наклеп, ви могли б потрапити за грати?

– Я вимагаю кримінальної відповідальності за наклеп. У нас, на жаль, ціна правдивого слова нівельована, а ціна брехні вознесена на самий високий рівень.

– Через скільки років перебування у політиці людина безповоротно прогниває, псується, має інші мізки?

– Комусь достатньо і одного року, а хтось чесно проходить і все життя.

– Те, що ви були виконуючим обов’язки глави Адміністрації Президента у виконуючого обов’язки Президента, робить вас виконуючим обов’язки у квадраті?

– Звичайно, я до речі перший глава Адміністрації, який зі своїм Президентом пройшов весь термін.

– Як зараз до покинутості цієї посади Ложкіним ставитесь, і як вам новий?

– Я поважаю Райніна, тут питання до Петра Олексійовича, це його вибір.

– Хто переміг би у бійці, якби вона була зараз, між вами та Миколою Рудьковським?

– Я надіюсь, що переможе розум.

– У квітні минулого року з’явилася інформація, що ФСБ мало план викрасти вас. Чи це правда і їм би це вдалося?

– Так, це правда, негідник ще тоді збирався вислужитись перед своїми хазяєвами. Я думаю, що пан Захарченко ще відвідає місто Київ і відповість за ці криваві злочини, які він творив.

– Куди Народний фронт витратить виділені державою 100 мільйонів гривень, на фінансування партії, мається на увазі?

– На роботу з виборцями.

– Конкретніше не будете відповідати?

– Парторганізації, семінари, підтримка. Ми вчора прийняли рішення, у тому числі соціальна допомога.

– Навіщо у 2009 році ви захищали газ по 450 доларів?

– Це контроверсійний контракт, я його дійсно захищав, але я захищав і зараз можу повторити, що він був підписаний під тиском, і ми це розуміємо прекрасно. Я не жалкую, що я його захищав. Я захищав тоді більші цінності. У тому контракті дійсно є норми, з якими я не погоджувався публічно, що ми не прив’язали тоді у контракті транзит і обсяги газу які купляли. Тобто ми взяли на себе зобов’язання, я це чесно говорив. Але з іншої сторони, той контракт на той момент, можливо там кращого і не було би. Хоча я ще тоді говорив, що треба було подавати у суд, як тільки ми накопичили якусь силу, треба було подавати у Стокгольмський арбітраж, але Янукович не спромігся це зробити, це спромігся зробити Яценюк.

НІХТО НЕ ПРОБАЧИТЬ ЦІ ВСІ "ГІВІ", "МОТОРОЛИ", "ЗАХАРЧЕНКИ", ЯКІ СВІДОМО БРАЛИ ЗБРОЮ І КАТУВАЛИ НАШИХ ЛЮДЕЙ

– Ми піднімали факти і відео на момент підписання цього контракту, ви тоді дуже оптимістично говорили і хвалили Тимошенко за це, тому і виникло таке запитання. Ви відчуваєте відповідальність за те, що ми втратили Крим, власну відповідальність?

– Це складне питання, воно не може мати короткої відповіді. Я вважаю, що ми зробили правильно тоді, і це не тільки Крим, це вся та політика, яка була. Ми зробили правильно, ми втримали державу, а ті демагоги і популісти, які зараз бігають і щось розказують – історія розставить всі крапки над "і".

– У яких ще країнах існують або існували партії з назвою "Народний фронт"? Знаєте такі країни?

– Знаю. У Франції точно було. Може щось в Аргентині було?

– Азербайджан, Республіка Тива, Іспанія і Франція. Це правда, що Аваков контролює добровольчі батальйони?

– Немає добровольчих батальйонів, є батальйони МВС, які на першому етапі комплектувалися в основному добровольцями. Це було два роки тому. Зараз частина цих людей перейшла працювати у Патрульну поліцію, частина демобілізувалась. Це ще один штамп.

– Ви зможете пробачити сепаратистів після закінчення війни?

– Є сепаратисти, є сепаратисти. Є люди, які щиро вірили, що цар Путін прийде і їх нагодує і облагодіє, а є люди, які брали зброю і вбивали наших громадян. Перших ми можемо ще про щось говорити. Про других там немає предмету розмови. І коли зараз модна тема "з ними треба помиритися" – з вбивцями наших громадян ніхто миритись не збирається. Я прошу всіх зрозуміти, не читайте фейків, що хто там збирається пробачати. Так, я можу пробачити бідну бабусю, якій затуркали ОРТ і всі кисельови голови і сказали "йди в Росію, ми тебе нагодуємо і напоїмо". Ви ж знаєте, що на лінії розмежування з нашої сторони саме проукраїнські громадяни живуть. Ніхто не пробачить ці всі "гіві", "мотороли", "захарченки", які свідомо брали зброю і катували наших людей. Про що ми говоримо.

– Вам колись снилась Тимошенко?

– Ми знайомі 20 років. Я вже навіть і не пам’ятаю. Думаю, що так. Я дуже переживав, коли ї посадили у тюрму. Для мене це була особиста трагедія і я відносився до цього відповідно.

– Коли ви востаннє літали на рибалку?

– Та я взагалі жодного разу не літав на рибалку. Я дуже вдячний Мустафі Найєму і Сергію Льовочкіну, що всі знають про цей єдиний раз. Я на рибалку їжджу. Останній раз я упіймав таких шикарних щук буквально минулого тижня.

– Для депутата європейської країни, кому ви адресували ці жести? І як взагалі вам спостерігання за Пашинським?

– Дуже неприємно. Я контролюю багато чого в цьому житті, але буває, не контролюю своїх емоцій.

– Шкодуєте про це?

– Шкодую. Будемо робити висновки.

– Це Тетяна Чорновол, яка теж інколи не контролює емоції , буває вам соромно за неї?

– Ні, я пишаюсь Тетяною і те, що вона не контролює емоції, мені не можна вибачати, а коли ми говоримо про Тетяну, то ми повинні пам’ятати її історію, і я не раджу її критикам попадатись на моєму шляху.

Програма Рандеву / 5 канал

Я ЗНАЮ ДУЖЕ ГАРНО ІСТОРІЮ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ, ПОВІРТЕ МЕНІ, ВОНИ СВОЄ ЩЕ ОТРИМАЮТЬ

– Як думаєте, на які умови миру з Росією ми би мали погодитися?

– Дуже прості умови. Ми відновлюємо кордон по Донбасу. Встановлюємо українську владу і це буде перший етап миру. Другий етап миру, ми починаємо займатись Кримом. Українська держава не визнає ні анексії Криму, ні цієї ситуації. Я не знаю, скільки років мине – два, три, п’ять. Я знаю дуже гарно історію Російської імперії, повірте мені, вони своє ще отримають.

– Що змусило вас збудувати капличку у своєму дворі? Наскільки це правда?

– Це правда. Моя дружина – глибоко віруюча людина. У неї народилась така думка. Ми збудували капличку. Будемо боротися.

– Чому боротися?

– Це питання з приводу інформполітики, уже негідники зняли фільм, що Пашинський захопив церкву. Якогось батюшку знайшли із сусіднього села. Говорять "а це правильно, що церкву захопили", а він каже – "ні, це неправильно". Цілий фільм зняли. Так, ми побудували капличку. Це питання нашої віри.

– Є фейк, який вас найбільше дратує і всім зараз журналістам і громадянам, які з вами зустрічаються, під час зустрічі з народними депутатами не варто озвучувати його в голос. Що це за фейк?

– Я випадково дізнався, що вся країна знає, що я купив "Бентлі". Це така вже ганьба. І коли я під’їхав до Верховної Ради чотири знімальні групи, а у мене машина – їй 10 років, з мікрофонами, з камерами підбігли до моєї машини, і вже завдання було побачити, як я приїжджаю на "Бентлі". Жоден не показав, на чому я реально приїхав. Говорю, техпаспорт може показати, декларацію мою, до речі, покажіть. Батько мого водія, який на ній їздить, дзвонить і говорить, а ви "Бентлі" купили. А кажу, звідки.

– Пане Пашинський, я дякую вам за розмову. Мені приємно, що ви прийшли до нас. Ви є людиною емоційною, тому що дуже часто люди, які до нас приходять, вони як у футлярі і вони рідко говорять речі, які хотілося б почути нашим глядачам. Ну зокрема, відповіді на всі ці фейки і не фейки, які ми сьогодні озвучили. Я вам бажаю удачі і слава Україні.

– Дякую. Героям слава.

Яніна Соколова, "5 канал"

Попередній матеріал
Тука готує подання до Кабміну про скасування закону щодо вільної економічної зони "Крим"
Наступний матеріал
Муженко розказав, який шлях отримання озброєння є пріоритетним для ЗСУ

Пашинський розповів, яким чином збільшать кількість військових на перередовій

Пашинський прокоментував ситуацію із рейдерським захопленням "Житомирських ласощів"

Пашинський розповів що має статися, аби воєнний стан став реальністю - інтерв'ю

Пашинський: Аваков завтра повертається з відпустки і все прокоментує