5.ua

Давід Сакварелідзе: Українці зголодніли за затриманнями та арештами, особливо у правоохоронній системі, у прокуратурі

Заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе в ексклюзивному інтерв'ю для програми "Час. Підсумки тижня" на "5 каналі" розповів про останній конфлікт у ГПУ, перспективи реформування суддівської системи, а також проблеми і здобутки у справі боротьби з корупцією.

- Давіде, давайте внесемо ясність у наслідки цього останнього скандалу щодо Генпрокуратури, проти тих, хто організував слідчі дії, вхід до будівлі Генпрокуратури... Справа зараз є чи її вже нема?

- Кримінальна справа є, але якраз сьогодні повернувся Віктор Миколайович (Генпрокурор Шокін - Ред.), у мене щойно була з ним розмова. Він сам здивувався, що така справа існує, і обіцяв, що цієї справи від сьогодні не буде, її закриють як незаконно заведену кримінальну справу.

- Тобто Гузир, коли він на прес-конференції перед пресою говорив про те, що це маленьке непорозуміння вже ліквідовано, був, скажімо так, не зовсім чесним?

- Є кримінальна справа, це факт, а решту ви можете запитати у самого Гузира. Є кримінальна справа, йдуть допити, йшли допити до сьогодні, до приїзду Віктора Миколайовича. Ну, я думаю, що Віктор Миколайович та людина, яка швидко розбирається в цих ситуаціях і миттєво діє. Ось якраз перед від'їздом у мене була зустріч з ним. Я пояснив, що є кримінальна справа, котра, він сказав, закриється.

- Шапакін вийшов вже?

- Під заставу.

- Застава внесена, держава загубила його з поля зору?

- Ні, не загубила.

- Не вийде така ситуація, як з Чернушенком, що потім усі розводять руками і говорять: "Так він вже за кордоном"?

- Я надіюся, що ні. Ви знаєте, що є людина чи ні, коли звинувачуваний покидає і не співпрацює зі слідством, перше - ця застава переходить автоматично у власність держави. Тобто він порушив міру заходу, це раз, це десь на 3 мільйони гривень, скільки виходить - 130 тисяч доларів.

- Це невеликі гроші.

- Так, але можна їх заочно осудити і те майно, яке знаходиться, ці фешенебельні будинки, машини, вилучені кілька сотень тисяч доларів і брильянти перейдуть у державну власність. Тому нехай самі приймають рішення, що для них краще.

СУДІВ СЬОГОДНІ Є МОЖЛИВІСТЬ СТАТИ ЧАСТИНОЮ ТИХ ЗМІН, ЯКІ ВІДБУВАЮТЬСЯ В УКРАЇНІ"

- А якщо в нас така ситуація, як ви щойно сказали, це скажімо так - п'ята частина того, що "чесно" нажите його довгою прокурорською діяльністю, і це все. Решта вже за кордоном і, у принципі, його влаштовує втрата цього, ради того, щоб він просто тепер далі жив там, за кордоном.

- Я думаю, що все ж таки некомфортно для звинувачуваного, для людини, яка все життя провела в Україні, фактично там 27 років роботи в прокуратурі безперервних, так би мовити, я думаю, що вони все ж таки постараються боротися в судах, використовувати свій вплив, свої контакти і т.д., і т.д. Але Україна дуже швидко міняється. Я думаю, що суди приймуть адекватне рішення, не дивлячись на можливі там якісь ексцеси. У судів сьогодні теж є можливість стати частиною тих змін, котрі відбуваються в Україні.

- Можливості є, бажання немає.

- Президент України, якого вибрав український народ, гарант Конституції говорить, що правила змінюються, що він повністю підтримує всі антикорупційні дії нульової толерантності і очищення системи прокуратури. Це людина, яка підтримала реформи в прокуратурі, першу наймасштабнішу реформу прокуратури, де вже з 15 липня ми оголошуємо реорганізацію і набираємо 700 посадових осіб по всіх місцевих прокуратурах через конкурс і їх заступників. І паралельно повинно статися очищення системи. Він підтримав ідею разом із Віктором Миколайовичем створення служби генеральної інспекції. Комусь це здалося просто піаром, що ось грузинам дали якусь інспекцію, вони будуть ловити дрібних прокурорів і не будуть доходити до верхівки. Але два тижні роботи довели, що це не так, що ми серйозно на це дивимося, сприймаємо і будемо рухатися вперед. Це перша справа, принципова, ми доведемо її до кінця. Але будуть ще справи. На жаль, корупція завжди є, і потрібно боротися, щоб її мінімізувати, щоб прибрати системну корупцію.

5.ua

"МИ НЕ ІДЕАЛІСТИ, ЩОБ ПОВІРИТИ, ЩО СУДДІВСЬКА СИСТЕМА САМООЧИСТИТЬСЯ І РАПТОМ ПЕРЕТВОРИТЬСЯ НА НАЙСПРАВЕДЛИВІШИЙ СУД У СВІТІ"

- Давід, ну дивіться, ви зараз як оптиміст говорите. Ваші слова прозвучали після того, як... У нас знімають претензії до пана Мельника. Дуже одіозна в минулому фігура, причому одразу ж там міліція викладає в мережу відео, як його затримували на гарячому. Тобто все зафіксовано, ніби ось вони, факти, але при цьому з нього звинувачення знімається. І повертається в Печерський суд пані Царевич…

- До речі, по Мельнику якраз сьогодні чув від мого колеги, який курує це питання. Йому пред'явлена нова підозра за іншою справою, і прокуратура подасть апеляцію за цією справою. Тож там не все погано. А що стосується Царевич та інших суддів, за моєю інформацією, - у нас засідання зранку із заступниками генерального прокурора, - генеральний прокурор збирається подати у Вищу Раду суддів клопотання, щоб зняти суддівський статус…

- Просто це до питання про довіру до суддівської системи…

- Це процес. Суддівська система сама - звичайно, ми не ідеалісти, не до такого ступеню, щоб повірити, що само очиститься і раптом перетвориться на самий справедливий суд у світі, так? Там паралельно треба проводити і реформу, і запроваджувати сучасні якісь стандарти роботи в судову практику і очищати суди. В іншій країні, в Грузії, де я починав працювати і працював з 2007 року прокурором, з 2004 року ми вже почали активну боротьбу проти корупції в судах і прокуратурі, це проходило паралельно. Попри дуже радикальну реформу в судах, десь 10% суддів прийшлося віддати під кримінальну відповідальність. По іншим дуже ефективно спрацювала Рада Юстиції, в якої були повноваження дисциплінарного провадження проти суддів. І ось так поступово очистилися суди. Там була єдина судова практика, так звані Guidelines суддів, за стандартними типовими справами. У нас були і свої Guidelines, це і в Британії, і в Германії є такі Guidelines, судові прецеденти, в Америці, вони дуже добре працюють.

- Але при цьому у нас "кругова порука", а вам потрібно знайти десь достатньо велику кількість людей, які готові існувати в системі в якості вірусу, не піддаючись на всі її спокуси.

- Ви знаєте, вони є. Я дякую всім людям, які пішли за нами у цій конкретній операції, всліпу фактично. Дуже вдячний генералу Грицаку, який повністю з початку і до кінця був у курсі цієї справи. Ми разом спілкувалися з Президентом у цій справі, Президент дав повне добро на реалізацію, не дивлячись на чин і рівень прокурорських працівників. І ось разом із хлопцями з СБУ, наші хлопці, всі українці вони, я єдиний грузин там. Ті хлопці, яких ми набирали у прокуратури з областей і районів, які працювали в так званій генеральній інспекції - я люблю використовувати цей термін, така служба завжди себе виправдовує - вони звичайні українці: прокурори, слідчі, які працювали на нижніх рівнях. Ми їх просто підняли, дали повноваження. У них такі ж низькі зарплати, як і в інших, але вони чесні, вони вірять в майбутнє України. Тож систему в Україні поміняють самі українці, і в судах знайдуться такі люди. Можливо, 5 зі 100, але вони будуть. Вони будуть будувати нову Україну, тому, що дуже цікавий процес сьогодні в Україні. Всі сприймають сучасну реальність, всі якось ламають всі ці системи. От сьогодні (10 липня - Ред.), до речі затримали ще одного прокурора в Одеській області.

- А можна детальніше?

- Я не знаю деталей, я сам не вів цю справу. Військова прокуратура разом із СБУ працювала на хабарі 5 тисяч доларів. Тобто процес запустився вже. І буде конкуренція між органами правопорядку - хто краще проявить себе в боротьбі проти корупції. Це здоровий процес. Суди - або з нами в такій ситуації, або проти держави, проти Президента, проти парламенту, проти волі народу, котра сильніша абсолютно за всіх…

5.ua

"КОЖЕН ДРУГИЙ ТАКСИСТ У КИЄВІ МОЖЕ РОЗПОВІСТИ ПРО ДУЖЕ ЦІКАВУ КОРУПЦІЙНУ СХЕМУ ДУЖЕ ВИСОКОГО ЧИ НИЗЬКОГО РАНГУ"

- Зараз виходить, що…

- Як може суд бути ізольованим від зовнішнього середовища? Ось як це можливо?

- Дуже просто.

- Він нічим не захищений від фізичної агресії народу, який одного чудового дня може прийти, як прийшов до Януковича, і висловити свою недовіру.

- Але до того, як…

- Це переросте в політичний процес, якщо це не зупиниться, то хвилі народні це зупинять. Це ні прокуратура не зробить, ні хтось інший. Реформа повинна початися в судах, і я знаю, що вона вже запущена. Там теж будуть дуже суворі стандарти набору суддів, але в цей проміжок часу ті, хто там досі працює, в них є історичний шанс.

- Ви розумієте, що по результативності змін, конкретно в питанні самоочищення як серед суддів, так і серед прокурорів, люди будуть судити навіть не стільки за справами, які будуть розглядатися, скільки за парковкою під прокуратурою і під судами. Ось коли замість машин за вражаючі тисячі доларів там з’явиться умовний гольф-клас, тоді суспільство зрозуміє, що щось змінилося.

- Абсолютно з вами згоден, це процес. Є, наприклад, у Харкові вулиця, де колишні і діючі працівники прокуратури - я обов'язково цим зацікавлюсь - збудували фешенебельні будинки на одній вулиці. І ця вулиця називається вулицею прокурорів, навіть, ну не офіційно, але так її називають. І мій друг був у Харкові. І він мені сказав: "Ти уявити собі не можеш, наскільки вони дорогі і фешенебельні - ці вілли".

- Що робити з цими людьми зараз?

- Звільняти. Або ще глибше копати. І якщо вони працюють у системі, треба вже через кримінальне провадження оцінювати їхнє майно. Законно воно нажите чи незаконно, не в усіх же успішна бізнесменша теща чи там робітниці, на котрих оформлено...

- Ви розумієте, що це схема? Коли у вас є успішна дружина...

- Ми це проходили, ми ж не сліпі, ми проходили - в нас є вуха, в нас є очі. Кожен другий таксист у Києві може розповісти про дуже цікаву корупційну схему дуже високого чи низького рангу. Просто треба працювати, знаходити нормальних і хороших ідеалістів, українців, які будуть це все ламати.

- Є підозра, що до того часу, поки у країні не з’явиться окремий якийсь суд, в який буде завчасно відібрано людей, котрі будуть…

- Ні, я в це не вірю, окремо неможливо щось робити, треба робити це системно. Вдарити потрібно по всіх державних структурах - і по прокуратурі, і по МВС, і по СБУ. До речі, СБУ позавчора затримала свого ж працівника на хабарі 170 тисяч доларів. Думаю, озвучували вони, Грицак озвучував в Одесі. Таке ж має відбуватися в судах. Нема в нас сьогодні розкоші чекати становлення нової інституції. Ось у цьому є проблема нової інституції України, насправді. Якщо якась інституція не працює, давайте утворимо нову. Приймемо закон. Не працює МВС, наприклад, або прокуратура - утворимо антикорупційне бюро або бюро провадження. Воно не запрацює, поки…

- Очистити хоча б один суд, завести туди 100% нових людей?

- Ні. Обговорювався новий варіант антикорупційного суду, який працюватиме разом з антикорупційним бюро. Але монополізація певних функцій завжди має певні ризики. Якщо всі знають, що в такого-то суду монополія, всі будуть шукати вихід на якогось суддю. Рано чи пізно, його все-таки підкуплять. Диверсифікація і конкуренція завжди приносять більше плодів і результатів.

5.ua

"НЕМА ВЕЛИКОЇ РІЗНИЦІ, НА СКІЛЬКИ РОКІВ ПІДЕ В ТЮРМУ КОРУМПОВАНИЙ ЧИНОВНИК. ГОЛОВНЕ, ЩОБ ЙОГО ЗАСУДИЛИ"

- Згоден, без сумніву. Минулого тижня, повертаючись насправді до питання самоочищення, Чумак з приводу цієї справи - фірма, піщаний бізнес - абсолютно радикально заявив, що піщаний бізнес в Україні "кришує" МВС і працівники Генпрокуратури. І це секрет полішинеля, про це знають всі.

- Так ось, будь ласка, і перша справа. По піску.

- Просто цікаво. А що ще в нас в прокуратурі секрет полішинеля? Де всі в прокуратурі знають, що так, це "кришують" наші, і це нормально.

- Тому потрібно запускати швидку радикальну реформу, тому потрібно таких людей, які знають, і радіють, і чекають свого шансу, коли самі вже будуть щось "кришувати", потрібно їх по реформі чи по кримінальним справам відсторонювати. Для мене нема там, наприклад, - це моя персональна думка - великої різниці, на скільки років піде в тюрму корумпований чиновник. Головне, щоб його засудили, головне, щоб він повернув награбоване в державний бюджет, заплатив штраф, дав свідчення на вищестоящого, якщо можливо, і ніколи в своєму житті не працював в державній структурі. Це дуже-дуже правильно. Для чого нам їх тримати безкінечно в тюрмі і ще годувати - суспільству і державі?

- Ну, ще жодного випадку не було.

- Так, але будуть, я сподіваюсь, дуже скоро.

- Депутат Левченко звертався в Генпрокуратуру стосовно справ проти Махніцького, проти Мохника - це його соратники по політичній силі. І начебто в Генпрокуратурі відповіли, що ніяких питань по цих персонажах немає. Так?

- Я вперше про це чую, я не курую Головне слідче управління, де працював поважний Шапакін, але з таким питанням потрібно звернутися до куруючого заступника.

- Добре, якщо знаєте, то дайте відповідь, якщо не знаєте, то… Начебто Генпрокуратура звернулася до журналістського профсоюзу отримати дані про журналістів, які працювали в 2013-15 рр. Тобто якщо ви щось про це знаєте, то для чого? Просто незрозуміло.

- Я не зрозумів питання, вибачаюсь.

- Генпрокуратура звернулася до профсоюзу журналістів…

- У зв'язку з чим?

- Ось незрозуміло. Тобто між журналістами ми починаємо обговорювати... Ця інформація розійшлась…

- Я не володію, на жаль, не готовий відповісти.

- Добре. Щодо сьогоднішньої ситуації, розвитку справ, скажімо, до теми "дуже успішна теща" і "дуже успішна жінка", у державного службовця, яка нібито заробляє і годує всю сім'ю. Наскільки, якщо ви знаєте і володієте ситуацією, наскільки намітився прогрес серед митників, скажімо, в Одесі?

- Не тільки митники. Я в Одесі спілкувався з нашими колегами - думаю, що кожен сьогоднішній прокурор, міліцейський працівник чи митник повинен напам'ять знати основні економічні показники, параметри України на сьогоднішній день. Коли країна в розпалі війни, коли реально ми стоїмо перед ризиком, що в Україні буде найнижчий дохід на душу населення в Європі, найбідніша, так би мовити. В цьому плані має бути нульова толерантність. Митниця і податкова - це хребет держави в такому плані, тож треба там дуже жорстко й агресивно проводити реформи і системно карати. І саджати, і реформувати, і знаходити, і вибудовувати такі системи, щоб знадобилося менше бюрократичних процедур і втручання, були низькі мита і сучасні сервіси, якими будуть користуватися і інвестори, і українці і т.д.

5.ua

"ЧИМ МИ ГІРШІ ЗА ТУРЕЧЧИНУ, ЯКА ЗУМІЛА УТВОРИТИ СИЛЬНУ ДЕРЖАВУ, ПРОКУРАТУРУ, ДЕ НЕМАЄ ТАКОЇ КОРУПЦІЇ, ЯК В УКРАЇНІ?"

- Про які терміни ми говоримо? Тому що у нас поки що немає конкретних фактів, конкретних посадок, ось успішної процедури від початку і до кінця. Все виливається в якісь абстрактні розмови, що треба проводити реформу. От коли ми зможемо сказати, що перший дедлайн через 2-3 тижні, і от у нас результат ось такий.

- Давайте я відповім по своїм дедлайнам, за які я взяв персональну відповідальність моєї команди. Що стосується реформи прокуратури. 70% всього складу - це місцевий рівень, це районний і міський рівень прокуратури - буде  проходити реформування. Двохетапне тестування, і тільки ті  будуть призначені на нові утворені місцеві прокуратури на посади, які наберуть найбільше очок. Що стосується керівників, наприклад, місцевих прокуратур і їх заступників. Десь 700 посад. Зараз їх 2550, це районні і міські прокурори і їх заступники по всій Україні. Ми їх скорочуємо до 700. Всі вони пройдуть відкритий конкурс, тобто будь-який юрист, маючи п'ятирічний досвід стажу, чи прокурор, маючи 3 роки робочого стажу в прокуратурі, можуть подаватися на ці позиції. Конкурс буде прозорим, там комісія буде утворена таким чином, що будуть проводитись співбесіди. Тобто для керівників там буде складний етап - 4 етапи. Це професійний тест, тест загальних знань, MBI-тест так званий, це психометрична анкета і співбесіда в прямому ефірі. Тобто там буде підключена камера, жива трансляція, і вся Україна буде спостерігати, хто з ким проводить співбесіду. У нас з’являється керівний склад, 70% всієї прокуратури, це нові партнери, не тільки нові люди, але люди, які працювали в нижчих рядах прокуратури і їм нова система і реформа дала можливість піднятися самим.

- Який у них стимул, крім того, що як там у поліції - я хочу бути іншим? Який стимул?

- Віра, те ж саме у прокуратурі…

- Добре, я приношу валізу грошей до вас, нового спеціаліста, і кажу: "Ну ти мені пороби із себе нового спеціаліста трохи, а ось це три мільйони"...

- Для цього є антикорупційне бюро, для того є генеральна інспекція, щоб такі випадки викорінювати. Вони будуть одиничні, вони не будуть системними уже, тому що ми таким чином знаходимо нових людей, котрі не зав'язані системою, не переплетені між собою. Давайте так скажемо, якщо цю проблему вирішила Туреччина, чим ми гірші чи кращі наприклад, за турків, що вони зуміли утворити сильну державу, прокуратуру, де немає вже такої корупції, як в Україні, так? Не наводжу приклад Грузії, не говорю про Грузію, те ж саме можна сказати про Словаччину, про Польщу, про Хорватію...

"БАГАТО РОБІТНИКІВ ПРОКУРАТУРИ ХОЧУТЬ САМІ СЛУЖИТИ В КРАЩІЙ ПРОКУРАТУРІ, А НЕ ХОЧУТЬ КОМУСЬ ЛІЗТИ В КИШЕНЮ, У КОГОСЬ ВІДБИРАТИ ГРОШІ, "КРИШУВАТИ" БІЗНЕС"

- У нас є нюанс добре вгодованого олігархату, котрий на місцях…

- Змінюється... Силу народу неможливо зупинити, неможливо їй протистояти - ні судам, ні прокуратурі, ні поліції, ніякому спецназу. Це довів не один Майдан в Україні. Так що сьогодні, я думаю, що все це дуже швидко змінюється. Цією першою хвилею - я до дедлайнів знову повертаюся - до 15 грудня чи ну більш-менш, ну там мінус плюс один тиждень, у нас вже будуть призначені місцеві прокурори та їх заступники. І весь склад місцевої прокуратури. Другий етап - вже переходимо на обласні прокуратури, на регіональні. Там теж буде оптимізація, там теж буде скорочення штатів. Там будуть прозорі конкурси. Ми поламаємо цю систему і змінимо її на краще. Дуже багато наших робітників у прокуратурі пишуть листи, приходять на особистій прийом. Вони хочуть самі служити в кращій прокуратурі, а не хочуть комусь лізти в кишеню, у когось відбирати гроші, "кришувати" бізнес. Немає в них бажання, живуть на зарплаті, варять борщ у себе дома. На низьких посадових рівнях є такі порядні люди.

- Все одно ж ми упремося в те, що їм захочеться заплатити більше грошей, хоча б за те, що вони чесніші.

- Реформа - це одна частина, а інститут, який це все контролює - це інша. Це має бути все в комплексі.

- Тобто і це теж передбачається, планується там…

- Звісно.

- З початку наступного року.

- Ми серйозно до цього відносимося і доведемо, що це не гра, не реклама.

5.ua

"У НАС НАРОД НАСТІЛЬКИ ЗГОЛОДНІВ ЗА ЗАТРИМАННЯМИ, АРЕШТАМИ, ОСОБЛИВО У ПРАВООХОРОННІЙ СИСТЕМІ, У ПРОКУРАТУРІ, ЩО ВОНИ АПЛОДУЮТЬ"

- А наскільки ось конкретно, ви, Давіде, готові йти проти всіх, незважаючи на прізвища. Ось знову ж таки, повертаючись до того, з чого ми почали - з прецеденту із заступником генерального прокурора. Іти проти генерального, іти доводити, якщо потрібно, Президенту, а якщо потрібно, хлопнути дверима і сказати: "Ні, я на це ніколи не піду, погоджуватись не буду".

- Ну, ви знаєте, у нас є свій імідж. Петро Олексійович нас запросив і підняв планку до того рівня, що ні нам не вигідно, ні тим, хто нас запросив, щоб ми не показали, не дали результатів. Людина прийняла дуже серйозне політичне рішення, ризикнула, насправді. Виправдають грузини себе чи не виправдають. Ця українська довіра... У ці дні я спостерігаю, наприклад, скільки захвату від цього затримання, я дивуюся прямо, у нас народ настільки зголоднів за затриманнями, арештами, особливо у правоохоронній системі, у прокуратурі, що вони аплодують. І це і радує звісно, така підтримка громадська, але і лякає.

- Чому?

- Тому що це дуже висока планка, ти не маєш права не виправдати себе перед громадськістю. Це тобі ніхто не пробачить.

- Тоді рано чи пізно у вас має виникнути ситуація, коли ви прийдете там, до генерального і скажете: "Так, стоп, або я, або він". Ви вибираєте, хто з вами.

- Ну, можливо, момент і настане, я не заперечую, що таке може статися. Це ж життя. Віктор Миколайович досі мене в усьому підтримував. Жодного дзвінка з його боку не було, що, мовляв, от Давід, навіщо ти це робиш, не дивлячись, що він був у від’їзді, припинити чи щось таке. Я сьогодні з ним поговорив, що Віктор Миколайович, я зробив, ось кримінальна справа. Він сказав, що її не буде, що це незаконна справа і він дасть команду, щоб її закрили, все. Нам потрібен гарант, простому слідчому і прокурору, вони повинні відчувати за собою сильну спину і опору. Цю опору нам дав Президент, цю опору нам дасть Віктор Миколайович, а все інше буде добре.

- Тоді виходить, якщо цю історію логічно закрити, має бути або догана тому, хто не правий, чи осуд, чи публічне: "Вибачте, я помилився".

- Ну, можливо і так.

- Коли буде наступна гучна історія?

- Дайте трохи часу, небагато, але вже є розробки, кілька справ будуть, гучні справи і негучні справи. Ну будемо працювати, найголовніше. Інспекція працює два з половиною тижні, вже є певні результати, всього 7 слідчих там, не думайте, що там 79 і так далі, але хлопці дуже класно працюють, вони дуже вмотивовані, напористі такі, саме такі, які потрібні в цей історичний час.

- Виходячи з тієї динаміки, яка є зараз, допускаємо, що вона не стає гіршою, а покращується, по суддям, коли можна очікувати, що суддівський корпус почне теж підчищатись?

- Наскільки допоможе сама реформа підштовхнути, виступить в ролі поштовху, або якийсь інститут, наприклад, громадський чи негромадський, та команда, яка займеться реформою судів, це їй вирішувати. Це абсолютно можливо реалізувати за короткий термін часу. Не дивлячись на складність самого суддівського корпусу.

- Ну короткий - це який? Всі очікують...

- Немає часу, реально немає часу, я думаю що вже до середини осені повинні вже бути якісь відчутні результати.

- І якщо їх немає, то тоді оргвисновки, покарання і т.д.?

- Якщо їх немає, то рішення буде вже прийнято громадськістю України, вже не нами, чиновниками, а народ просто сам вступить вже у справу.

- Добре, очікуємо осені з позитивними результатами.

- Я сподіваюсь, що вони будуть, я не сумніваюсь. Україна дуже швидко змінюється. Ви би бачили, як горіли очі у тих хлопців, які реалізували цю справу. Це нестримна енергія, якій ніхто не зможе протистояти.

Віталій Гайдукевич, "5 канал"

Попередній матеріал
Ляшко закликав ВР скасувати 15% податку для пенсіонерів, які працюють
Наступний матеріал
"Аеросвіт" знову визнано банкротом
Теги:
Loading...