5.ua

Звіт Ради Європи щодо трагічних подій на Майдані складуть до початку 2015 року

  Міжнародна дорадча група (МДГ), яка є спеціальним органом Ради Європи та уповноважена контролювати розслідування трагічних подій на Майдані минулої зими та розстрілу на вул.Інститутській, завершила візит до України та готує звіт про свою роботу.


  Про це йдеться в заяві МДГ, оприлюдненій на сайті Ради Європи.

  Зокрема зазначено, що представники цього  органу стверджують, що отримали від більшості українських органів влади відповіді та пояснення щодо ситуації з розслідуванням побиття студентів на Майдані 30 листопада 2013 року та розстрілу "небесної сотні" в лютому 2014 року.

  "В середині листопада група здійснила дводенний візит до Києва для обговорення відповідей, отриманих від Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки", - зазначено в повідомленні.

  Подальші детальні запитання у письмовій формі були нещодавно надіслані ключовим відомствам. Не виключено, що наступного місяця відбудеться ще один короткий візит до Києва.

  "Завдання МДГ... є ухвалення звіту на початку 2015 року. Згідно з чинним мандатом, МДГ надасть звіт Генеральному секретареві Ради Європи та органам державної влади України", - зазначили в Раді Європи.

  Звертає на себе увагу той факт, що МДГ не планує публікацію звіту, і оприлюднить лише дату його передачі  оприлюднивши дату його подання до відповідних органів. За усталеною практикою, документ буде оприлюднений лише у разі, якщо всі сторони дадуть згоду на його публікацію.
  Попередній матеріал
  Земельні ділянки в столиці будуть передавати в оренду через аукціон
  Наступний матеріал
  На ЧАЕС завершено перший етап зворотного переміщення Арки нового "Укриття"