Учасники голосування за "диктаторські закони" – тоді і тепер

Сьогодні – 16 січня: роковини "ручного голосування" депутатів Партії регіонів та КПУ за "диктаторські закони".

Рік тому громадянський протест переріс у війну з диктатурою. Це була кульмінація – далі залишалася лише кривава розв'язка. Сьогодні в парламенті згадували події річної давнини. Знаково, що ті, хто піднімав руки за диктаторські закони Януковича – зараз в тій самій залі несподівано захворіли на амнезію – не пам'ятають нюансів сумнозвісного голосування. Про якусь совість чи каяття – годі й згадувати.

Колишній регіонал Остапчук тяжко згадує минулорічне 16 січня. Чи то не був, чи то хворів, чи то просто потім відмовився від свого голосу. Хоч і хворий, але на відео за 16 січня – справно тягне руку догори.

Тодішній віце-спікер Калєтнік ставив закони 16 січня на голосування, регіонал Олійник – миттю рахував підняті кінцівки.

"Голосование 16-го числа – ну кто-то должен был наказан быть за организацию хотя бы голосования незаконным шляхом" – вважає координатор ГО "Автомайдан-Київ" Дмитро Кальп.

Зараз обидва – і Калєтнік, і Олійник – у бігах: їх усе ще шукають. А от покарати самих голосувальників – нереально, розказує генпрокурор.

"Народний депутат України не несе юридичної відповідальності за голосування. Тому притягнути тих людей, які голосували – рядових, можна сказати так, депутатів – до кримінальної відповідальності сьогодні немає ніяких підстав. Інша справа – організація проведення цього голосування. Тобто, ми оголосили в розшук і оголосили підозру народним депутатам Олійнику і Калєтніку", – каже Віталій Ярема.

Більше 6 десятків голосувальників за ці закони – депутати нової Ради. Торішня регіоналка Льовочкіна згадує з неохотою як голосувала "за".

"Мені б не хотілося зараз говорити про особистості, бо це розмова не короткого інтерв’ю... Закони 16 січня – те, що було анонсовано і те, що було впихнуто – це різні речі", – бідкається нинішня членкиня так званого "Опозиційного блоку".

Депутатам-майданівцям немає що сказати голосувальникам за диктатуру. "Я уникаю з ними спілкуватися, чесно уникаю. Ну а що з ними говорити?" – каже Володимир Парасюк.

А от активісти під Радою нагадують депутатам той день. Дарують презент – спеціальний цілковито 16-січневий календар. І одягають каски на голови – як торік. Бо попри жорсткі обмеження у законах – вже за три дні після їх ухвалення протестувальники реагували на жорстокість сміхом і креативом.


Ольга Сніцарчук, Ян Доброносов, "5 канал".

Попередній матеріал
Окупанти завозять в Крим ракети, здатні нести ядерні боєголовки - Джемілєв
Наступний матеріал
За кілька років РФ здатна почати військові дії відразу на трьох фронтах - Пентагон

На Сумщині хочуть покарати прокурорів за репресії проти майданівців

Ярема: притягнути суддів до відповідальності за "майданівські" справи може лише парламент

Полковник міліції, який розганяв Євромайдан, в Москві розганяє протест на Манежній площі (ФОТО)

Ярема заявив, що не може карати нардепів за "диктаторські закони"