karpatskijobjektiv.com

У МВС кажуть, що не перешкоджали розслідуванню злочинів на Майдані

  Міністерство внутрішніх справ України називає безпідставною заяву голови Міжнародної консультативної групи при Раді Європи Ніколаса Братци про начебто системне перешкоджання з боку МВС у розслідуванні злочинів на Майдані.

  Відповідну заяву розміщено на сайті МВС у вівторок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  У міністерстві розповіли, як щотижнево підбивають підсумки роботи спеціальної слідчої групи Генеральної прокуратури України спільно з постійно діючою оперативної групою МВС, що суттєво активізувало роботу з розслідування злочинів і усунуло розбіжності "в роботі слідчих груп різних відомств, які мали місце на початковому етапі".

  "Саме про цю проблему, найімовірніше, і заявив голова Міжнародної консультативної групи Н.Братца на прес-конференції, виходячи з недостовірної та застарілої інформації", – зазначають у міліції.

  Звинувачення в тому, що МВС України "створює системні перешкоди у розслідуванні злочинів на Майдані" у відомстві вважають безпідставними.

  У МВС декларують готовність зустрітися з членами Міжнародної консультативної групи Ради Європи і в межах, допустимих для слідства, надати достовірну інформацію про участь МВС у розслідуванні злочинів, пов'язаних зі злочинами на Майдані.

  Також міліціонери зазначають, що саме МВС "особливо в перші дні після повалення режиму В.Януковича, взяло на себе основну роботу з визначення дійових осіб і забезпечення збору та зберігання речових доказів", хоч і визнають керівну роль Генпрокуратури.

  Дії оперативно-слідчих груп МВС у розслідуванні розстрілів на вул. Інститутській та у заяві названі "бездоганними". Зокрема, саме МВС вирахувало всіх учасників "чорної роти" "Беркута", які брали участь у розстрілах мітингувальників на вул. Інститутській, та передало списки в розпорядження Генпрокуратури. Провину ж за те, що більшість із них згодом втекли, міліціонери покладають на тодішнє керівництво ГПУ.

  МВС звітує: нині оперативні підрозділи отримали з боку Генпрокуратури 421 доручення щодо проведення слідчо-розшукових дій. 408 із них виконано, 13 – у процесі реалізації. Зокрема, встановлено винуватців убивства журналіста В'ячеслава Веремія та заподіяння вогнепальних поранень ще шістьом активістам у ніч із 18 на 19 лютого 2014 року; розкрито викрадення активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького, а також побиття журналістки Тетяни Чорновол.

  "Під час реалізації оперативних матеріалів щодо залучення цивільних осіб (так званих тітушків) до протидії акціям протесту, до Генпрокуратури було доставлено 13 осіб, які дали свідчення про схему організації доставки та розстановки сил "тітушків" на Майдані та в Маріїнському парку під час проведення Євромайдану в Києві", - йдеться в заяві.

  Раніше ми повідомляли, що сьогодні, у вівторок, Міжнародна дорадча група з розслідування злочинів під час протестів на майдані Незалежності в Києві у 2013-2014 рр. заявила, що МВС перешкоджало розслідуванню цих справ.

  Попередній матеріал
  Уряд хоче заборонити комуністичну пропаганду в Україні
  Наступний матеріал
  Статус учасника бойових дій за 7 місяців отримали понад 22 тисячі осіб

  Злочини під час Євромайдану Україна розслідує неефективно і без значного прогресу - Рада Європи

  Не менше трьох активістів Майдану застрелили з готелю "Україна" - звіт Ради Європи

  Рада Європи: є ознаки присутності "третьої сили" на Майдані, але нема доказів

  МВС перешкоджало розслідуванню вбивств на Майдані - МДГ Ради Європи