5.ua

Суд залишив під вартою "беркутівця", звинувачуваного у розстрілах на Майдані

  Апеляційний суд Києва залишив під вартою колишнього співробітника спецпідрозділу МВС "Беркут" Павла Аброськіна, підозрюваного у розстрілах учасників акції протесту на Майдані в лютому цього року.


  Відповідну ухвалу оголосила у понеділок 29 вересня колегія суддів під головуванням судді Івана Рибака, передає УНІАН.

  "Ухвалу Печерського райсуду Києва від 18 вересня 2014 року, якою Аброськіну було подовжено термін тримання під вартою до 25 листопада, залишити без змін. Апеляційну скаргу адвокатів залишити баз задоволення", - оприлюднив рішення суду головуючий.

  Присутні в залі засідання суду колишні активісти Майдану схвально сприйняли цей вердикт.

  Водночас після того, як залу засідання присутні почали звільняти, між активістами Майдану та одним з колишніх "беркутівців" виникла сутичка, яку вдалося припинити лише через декілька хвилин, у тому числі завдяки втручанню бійців судової міліції "Грифон".

  У ході судового засідання сторона захисту Аброськіна наполягала на тому, що досудове слідство не надало достатньо доказів його безпосередньої причетності до масових вбивств у центрі Києва. Також адвокати наполягали, що не знайдено зброї, з якої начебто міг скоювати вбивства Аброськін.

  Крім того, сторона захисту підкреслювала, що особа підозрюваного остаточно не встановлена, оскільки за наявними фото- та відеоматеріалами була проведена лише портретознавча експертиза, результати якої дають лише припущення, що саме цей чоловік перебував у певний час у певному місці і брав участь або був співучасником розстрілу активістів Майдану.

  У свою чергу, сторона обвинувачення наголосила, що зібрані докази в достатній мірі вказують на причетність Аброськіна в числі інших, у тому числі поки ще не встановлених осіб, до масового розстрілу людей на Майдані.

  Обґрунтовуючи необхідність подальшого тримання підозрюваного під вартою, прокурори заявили, що у слідства є всі підстави вважати, що підозрюваний може переховуватися від слідства, чинити тиск на свідків, а тому йому неможливо змінити запобіжний захід на інший, не пов'язаний з триманням під вартою.

  Раніше повідомлялось, що суддя Печерського районного суду звільнив з-під варти командира роти "Беркут" при ГУ МВС України в м. Києві, який підозрюється у розстрілі 39 учасників акцій протесту на вул. Інститутській в місті Києві.
  Попередній матеріал
  Україна буде пропонувати Латвії долучитись до процесу у Євросуді проти Росії
  Наступний матеріал
  Українці взяли нагороди на чемпіонату Європи з таїландського боксу Муей Тай