5.ua

Спецкомісія почала перевірку суддів за вироки проти Євромайдану

  Шестеро суддів, які виносили вироки у справах Євромайдану, діяли з порушенням присяги. Такі висновки першого засідання спеціальної комісії з перевірки суддів.


  Вони карали учасників Євромайдану, а нині самі стали фігурантами справ спеціальної комісії. Судді, які під час буремних подій фабрикували рішення іменем України, можуть позбутися своїх посад. Спецкомісія побачила у їхніх діях порушення присяги і подала першу групу представників Феміди на звільнення.

  Перше засідання спецкомісії з перевірки суддів збирає аншлаг журналістів – і жодного судді, на яких поскаржилися. Вони або хворіють, або мають сімейні обставини. Максим Середа скаржиться на дії суддів окружного адмінсуду Києва та київського апеляційного адмінсуду. Він незадоволений торішнім рішенням, коли в розпал Євромайдану майже на 2 місяці заборонили масові акції в центрі столиці. Саме ці рішення дали підставу згодом органам міліції розганяти мирні зібрання.

  Взимку рішенням судді Миколи Бібіка заарештували на 2 місяці понад 20 учасників дніпропетровського Євромайдану. У матеріалах справи порушення знайшли і позивачі до судді, і члени комісії. Наприклад, свідки, які вказують на обставини вчинення кримінального правопорушення були допитані через 6 днів після обрання запобіжного заходу. Окремі свідчення були сфальсифіковані, зокрема через те, що підписи на рапорті працівника міліції і підписи на протоколі допиту абсолютно не співпадають між собою.

  А Наталія Сіромашенко невдоволена рішенням Шевченківського райсуду Києва. Наприкінці 2013-го суддя позбавила її водійських прав. Нібито, автівка, яка рухалася у колоні Автомайдану на Межигір'я, не зупинилася на вимогу ДАІ – і це при тому, що жінка взагалі не має водійських прав.

  "Міліція сфальсифікувала цей протокол. Взагалі-то, вони мали перевірити хоча б наявність водійських прав, перш ніж подавати до суду" – скаржиться потерпіла.

  Загалом до спецкомісії надійшло понад 900 скарг. З них у компетенції комісії – лише 66. На першому засіданні порушення присяги зафіксували у шістьох суддів, одну – виправдали.

  "Коли справу слухали в апеляційному суді двоє мужчин і вона, третя жінка, то вона не побоялася того часу страшного, не побоялася режиму і винесла окрему думку, в якій виклала абсолютно правильні позиції", – пояснив Володимир Мойсик, голова ТСК з перевірки суддів.

  Свої рішення спецкомісія направляє до Вищої ради юстиції, і вже та має вирішити, чи звільняти суддів. От тільки нині Рада не працює через відсутність кворуму. У самій комісії прогнозують, що до кінця року вакансії у Вищій раді юстиції не заповнять, тож судді продовжать вершити долю українців і наступного року.

  Олексій Братущак, Данило Шматько, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Україна оговтується від нищівного буревію
  Наступний матеріал
  В Донецьку триває стрілянина