засідання Антикорупційного комітету Ради
5.ua

Сьогоднішнє засідання Антикорупційного комітету Ради: розслідування справ Майдану - незадовільне

Резонансні справи щодо узурпації влади Януковичем, економічних злочинів та злочинів проти "майданівців" розслідуються незадовільно.

Така резолюція парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції. Наступного разу керівників силових відомств заслухають за два місяці. Якщо прогресу не буде й тоді, пригрозили міністру внутрішніх справ, генеральному прокурору та голові СБУ відставками.

Анонс події обіцяв, що на засідання комітету прийдуть керівники одразу трьох силових відомств.

Утім, з обіцяних керівників силовиків - лише Валентин Наливайченко. Голова СБУ відзвітував: відомство порушило 9 кримінальних справ щодо економічних злочинів та заблокувало 26 банківських рахунків колишніх високопосадовців. Представники попередньої влади з-за кордону фінансують постановочні акції протесту в Україні.

Голова СБУ також підтвердив заяву Віктора Шокіна про те, що розстрілами на Майдані керував Віктор Янукович. Утім, вкотре наголосив: злочини коїлися під диктовку з Кремля.

Валентин Наливайченко підкреслив, що участь російських політиків  має бути розслідувана до кінця. Утім, наразі є проблеми з розслідуванням злочинів українських посадовців, які втекли з України. Поки що Інтерпол оголосив у міжнародний розшук Віктора Януковича та його сина Олександра, Миколу Азарова, Сергія Клименка, Едуарда Ставицького, Сергія Курченка і Раїсу Богатирьову. Сьогодні стало відомо, що колишнього міністра охорони здоров’я Печерський суд заарештував заочно. Іншим втікачам пощастило більше.

Ще одна резонансна справа, про яку звітували силовики, - узурпація влади колишнім президентом.

Чому не покарані "беркутівці", які розстрілювали "майданівців"? Чому ті правоохоронці, які можуть дати цінні свідчення, кажуть, що нічого бачили і не чули? Ці запитання депутати й активісти адресували заступнику міністра внутрішніх справ.

Під кінець засідання з’ясувалося, що народні обранці незадоволені відсутністю керівників Генпрокуратури і МВС і відсутністю результатів розслідування.

Більше – в сюжеті "5 каналу"

Наталія Жижко, Юрій Усік, Олексій Тищенко

Попередній матеріал
Міжнародні експерти поновлять пошуки на місці катастрофи Boeing МН-17
Наступний матеріал
До Майдану Росія розглядала Україну як свою власність - Матейченко

Суд продовжив арешт антимайданівця "Топаза"

Голова СБУ підтвердив керівну роль Януковича у розстрілах на Майдані

Активіста Євромайдана, якого звинувачують у побитті беркутівців, ув'язнили на 2 місяці

Слідство у справах Майдану нарешті почало рухатися - представник ГПУ