5.ua

Порошенко присвоїть Небесній сотні звання Героїв України

  Перший День Гідності та Свободи в Україні розпочався з покладання квітів до хреста Героїв Небесної сотні у центрі Києва.


  Вшанувати пам'ять загиблих прийшли їхні родичі, друзі та побратими, з якими ті разом боронили Майдан. До пам'ятного знака принесли квіти та лампадки, дехто взяв із собою світлини близьких, які віддали своє життя під час акцій непокори. Присутні розповідають: сьогоднішній день для них особливо болючий – адже винні у розстрілі Небесної сотні досі не покарані. Згадували люди й бійців АТО, які зараз гинуть на сході країни. Родичі Героїв Небесної сотні висловлювали критику у бік влади. Мовляв, та має активізувати розслідування трагічних подій.

  Долучилися до меморіальних заходів і політики та перші особи держави. Втім, емоції родичів загиблих брали гору, тож вони почали вимагати від президента офіційного визнання статусу загиблих. Під обурені вигуки гарант спочатку полишив людей без відповіді, проте за хвилину повернувся та заявив, що впродовж дня підпише указ, який затвердить звання Героїв України за загиблими майданівцями. Петро Порошенко наголосив – у час, коли країна потерпає від зовнішньої агресії – суспільство потребує єднання та розуміння: "Конче потрібно зараз нам бути єдиними. У нас ворог біля воріт. І я прийняв рішення: я сьогодні підпишу указ про нагородження Героями України – Героїв Небесної сотні… І я хотів би вибачитися – якщо я когось образив, якщо ми там не знайшли порозуміння. Але сьогодні – ми разом".

  Лідер партії "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко так прокоментував подію: "Якщо на цьому місці гинули люди – як тут можна бути без емоцій? Це абсолютно очевидно. Мало того, люди мають право на ці емоції, в тому числі – негативні. Надто багато запитань накопичилося до влади. І влада, зокрема, це така її ноша – приймає відповідальність за свої дії і за свою бездіяльність".

  Попередній матеріал
  Новий закон США легалізує більше 5 млн. нелегальних мігрантів
  Наступний матеріал
  Байден привітав українців з парафуванням коаліційної угоди