YouTube

Нардеп оприлюднив розсекречені документи СБУ щодо Майдану

  Голова парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв оприлюднив розсекречені Службою безпеки України документи, які стосуються розпоряджень екс-керівництва СБУ в період Майдану.

  Фотокопії відповідних документів Соболєв опублікував на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

  "Як на мене, вони повністю доводять роль в цьому терорі тодішнього голови СБУ, вихідця з російських силових структур Олександра Якименка. Нагадаю, місяць тому Євросоюз зняв з нього санкції через те, що в Україні в Якименка офіційно не було проблем із законом. І лише після цього ГПУ оголосила йому підозру у перевищенні влади та службових повноважень, які спричинили тяжкі наслідки", - нпаисав депутат від "Самопомочі".

  Очолюваний ним комітет просить СБУ, Генпрокуратуру і МВС щомісяця звітувати про "розслідуванні терору Майдану".

  У відповіді СБУ зазначається: "Встановлено, що саме ці документи стали підставою для здійснення і приховування незаконних оперативних заходів (візуального спостереження, прослуховування телефонних розмов та ін.) Щодо громадян України, в т.ч. нинішніх народних депутатів".

  В СБУ також підкреслили, що вони зняли з цих документів гриф "секретно" і обмеження доступу "для службового користування", про що поінформували Генпрокуратуру. Також в СБУ запевнили, що продовжують роботу по сприянню розкриттю злочинів проти учасників Революції гідності.

  Серед розсекречених документів - підписане екс-головою Служби безпеки України Олександром Якименком 21 лютого 2014 року рішення про приведення сил і засобів координаційних груп Антитерористичного центру при СБУ в готовність за ступенем "підвищений".

  Попередній матеріал
  До України зі США прибула нова партія бронеавтомобілів Humvee
  Наступний матеріал
  Президент Польщі виступить у Верховній Раді України
  Теги:

  Злочини під час Євромайдану Україна розслідує неефективно і без значного прогресу - Рада Європи

  Рада Європи: є ознаки присутності "третьої сили" на Майдані, але нема доказів

  МВС перешкоджало розслідуванню вбивств на Майдані - МДГ Ради Європи

  Екс-начальника Главку міліції та його заступника оголошено в розшук за організацію штурму Майдану - ГПУ