5.ua

Генпрокуратура за тиждень ознайомить підозрюваних у вбивствах на Майдані з доказами їх вини

  Генеральна прокуратура України завершує досудове розслідування щодо перших трьох співробітників роти спецпризначення "Беркут" МВС України, причетних до розстрілу учасників мирних акцій протесту на Майдані незалежності в Києві 18-20 лютого поточного року. Про це заявив Генеральний прокурор України Віталій Ярема за підсумками Дня відкритих дверей у Головному слідчому управлінні ГПУ, організованого спеціально для родичів загиблих із Небесної сотні.


  За словами керівника відомства, на початку липня планується ознайомити обвинувачених і потерпілих з матеріалами кримінальних проваджень. Для цього Генеральна прокуратура підготувала десятки томів із свідченнями та іншими даними слідчих (розшукових) дій, на основі яких в кінцевій редакції було сформулювало підозру у перевищенні влади, скоєнні навмисних вбивств та замахів на вбивства при обтяжуючих обставинах.

  "День відкритих дверей в Головному слідчому управлінні Генпрокуратури зібрав близько 200 потерпілих під час масових вбивств. Зустріч слідчих на чолі з заступником Генерального прокурора Олексієм Баганцем допомогла налагодити безпосередні контакти з родинами загиблих, що прибули з різних областей України", - підкреслили у ГПУ. 

  Постраждалі отримали можливість детально ознайомитися з зібраними матеріалами, на прохання бажаючих були роз’ясненні всі необхідні норми закону, а також порядок проведення слідчих дій, було розпочато процедуру повернення речей загиблих близьким та рідним. Родичі постраждалих (не тільки в Києві, а й на "євромайданах" в інших містах України) отримали детальні юридичні консультації.

  Як заявив у коментарі Генеральний прокурор України Віталій Ярема, "встановити істину і притягнути всіх винних у скоєнні злочинів на Майдані залишається нашим головним пріоритетом". На це спрямовані, за словами очільника відомства, кращі сили Генпрокуратури, що максимально відкриті для співпраці з громадськістю. 

  Згодом обвинувачувальні акти будуть представлені на розгляд суду, за підсумками якого суд присяжних зможе неупереджено визначити міру вини за масові вбивства на Майдані і покарання – аж до пожиттєвого ув’язнення.
  Попередній матеріал
  На прикордоннуму пункті "Ізварине" виникли великі черги автомобілів
  Наступний матеріал
  Київрада планує заборонити продаж алкоголю після 22:00 год.