Фото ЛігаБізнесІнформ

Генпрокуратура оприлюднила схему вчиненя злочинів на Майдані

  Генпрокуратура оприлюднила схему злочинної діяльності з придушення акцій протесту, яка призвела до масових вбивств на Майдані. У центрі схеми - підозрюваний Віктор Янукович, повідомляє 


  Саме Янукович, як стверджують в ГПУ, дав вказівку міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку та голові СБУ Олександру Якименко на приховане (без нормативного дозволу) застосування вогнепальної зброї і надмірне насильство до мітингувальників з метою силового придушення протестів під час "Революції гідності".

  Разом з тим, колишній прем'єр-міністр Микола Азаров організував прийняття Кабміном незаконних постанов від 22 січня, спираючись на які співробітники міліції застосовували до протестуючих світлошумові, газові та димові гранати посиленої дії і використовували водомети без урахування температурних обмежень.

  В той же час заступник міністра внутрішніх справ Лекарь за попередньою змовою із заступником директора департаменту матеріального забезпечення МВС Павлом Зіновим в січні-лютому 2014 забезпечили поставку в Україну спецзасобів виробництва Російської Федерацію.
  Йдеться про світлошумові гранати, ручні гранати, ручні аерозольні гранати (які не пройшли медичної експертизи) і забезпечили видачу цих засобів особовому складу підрозділів МВС та Внутрішніх військ для використання проти учасників Майдану.

  При тому, митні платежі за ці поставки склали 1 млн. 177 тис. 203,09 грн.

  Колишній глава СБУ Якименко доручив центру спеціальних операцій, боротьби з тероризмом (спецпідрозділ "А") Служби безпеки України взяти участь у силовій підтримці розгону мітингувальників на Майдані. Внаслідок чого керівництво Антитерористичного центру (АТЦ) СБУ, виконуючи вказівку Якименко, затвердило бойовий розрахунок сил і засобів і віддало підлеглим співробітникам АТЦ наказ про початок силової фази антитерористичної операції в Будинку профспілок.

  Готували і планували проведення силової фази учасники засідання штабу АТЦ при СБУ і співробітники СБУ, виконували - співробітники підрозділу "А" СБУ.

  За даними слідства, Захарченко доручив своєму заступнику Ратушняку і тодішньому командувачу Внутрішніх військ Шуляку організувати силовий розгін протестувальників на Майдані з застосуванням надмірного фізичного насильства, спецзасобів, спецтехніки та вогнепальної зброї.

  Ратушняк і Шуляк це завдання виконали за допомогою керівництва МВС України у Києві і спецпризначенців "Беркуту".

  За версією ГПУ, командир "Беркуту" Кусюк наказав командиру роти спецпризначення Садовнику озброїти особовий склад роти і застосувати до учасників акції вогнепальну зброю - АКМС, СГД та спецзасоби Форт-500 з мисливськими патронами. Внаслідок цього наказу командир роти спецпризначення "Беркута" Садівник забезпечив озброєння підлеглих, після чого 20 лютого віддав їм наказ на застосування вогнепальної зброї з метою масових вбивств учасників акції протесту на Майдані Незалежності

  У результаті у центрі Києва було вбито 76 осіб і ще 145 отримали вогнепальні поранення різного ступеню важкості.

  Безпосередніми виконавцями вбивств учасників Майдану 20 лютогобула рота спецпризначення "Беркут".

  Колишній помічник голови МВС Зубрицький, за версією прокуратури, забезпечував інформаційну підтримку хуліганів-"тітушок" і координував їх дії. 
  Окрема схематична гілка веде від Януковича до неназваному Генпрокуратурою народному депутату від Партії регіонів, який забезпечував фінансування злочинних угруповань і керував їх діями.

  При чому, помічник "регіонала" Саркісян забезпечував фінансування діяльності "тітушок", в тому числі і організовував їх дії на перехресті вулиць Володимирська і Велика Житомирська в Києві, де було скоєно вбивство журналіста газети "Вести" Веремія та інших протестувальників.
  Як заявляють у ГПУ, колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка не використав свої повноваження для скасування незаконних постанов Уряду, які розширили можливості "силовиків" з використання спецзасобів та заподіяли значної шкоди громадянам. Крім того, Пшонка, діючи в інтересах Януковича, не прийняв дієвих заходів з реагування органів прокуратури на протиправні дії міліції по відношенню до мітингуючих, а також по об'єктивному розслідуванню цих злочинів.

  Інформаційно-ідеологічну підтримку та супровід справ проти протестувальників-майданівців у судах забезпечували Олена Лукаш та Андрій Портнов.

  Попередній матеріал
  Діти героїв "Небесної сотні" полетіли до Болгарії на відпочинок
  Наступний матеріал
  Росія запевняє, що не утримує українських дітей силомиць