5.ua

Громадські активісти звернулися зі скаргою на колишню владу України до Гааги

  Коаліція громадських організацій та ініціатив по боротьбі з безкарністю злочинів проти людяності зробила подання до Міжнародного кримінального суду (МКС), що розташований у Гаазі.

  Про це повідомляє сайт Центру інформації про права людини.

  "У поданні детально описані численні злочини проти звичайних громадян по всій країні, які здійснювали протягом тримісячного періоду представники владних органів і афілійовані з урядом парамілітарні групи (тітушки), що діяли узгоджено", - йдеться в повідомленні.

  Перше подання коаліції до Офісу прокурора МКС у липні 2014 року було присвячене описовому викладу подій протягом періоду Євромайдану. На той час в МКС ще не було жодних офіційних матеріалів від державних органів України.

  У другому поданні змальована повна картина переслідування учасників протестного руху як з використанням правових механізмів (незаконні арешти, порушення сфабрикованих адміністративних та кримінальних справ, взяття під варту тощо), так і у позаправовий спосіб (побиття, катування, вбивства),  пояснює голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

  Зараз Міжнародний кримінальний суд попередньо вивчає "справи Євромайдану", відтак правозахисники другим поданням мають намір переконати суд відкрити основне провадження у справі. Відповідне рішення МКС очікується вже у 2015 році.

  Нагадаємо, 25 лютого 2014 року Верховна рада ухвалила заяву до Міжнародного кримінального суду про визнання Україною юрисдикції МКС щодо скоєння злочинів проти людяності вищими посадовими особами держави, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

  Попередній матеріал
  У Мінфіні пояснили, як буде оподатковуватися пенсія за новим законом
  Наступний матеріал
  У Єврокомісії схвально оцінили процес переходу Литви на євровалюту
  Теги:

  Україна подає позов до Росії в Міжнародний суд ООН

  У Москві поліція зірвала показ фільму про Євромайдан

  Байден долучив Майдан до особистого Топ-10 подій у світі

  В СБУ фактично почав працювати національний трибунал - Наливайченко