екс-беркутівці 5.ua

Для екс-беркутівців, яких звинувачують у вбивстві 39 євромайданівців, не змогли обрати присяжних

Суд укотре не зміг розпочати розгляд по суті справи двох беркутівців Павла Аброськіна та Сергія Зінченка. Їх звинувачують у розстрілі героїв Небесної сотні. Тепер причина затягування - не можуть обрати суд присяжних. На минуле засідання міська влада не надіслала список кандидатів. Сьогодні - претендентів забракував і захист, і обвинувачення.

Під дверима зали засідань Святошинського районного суду родичі колишніх співробітників Беркуту, звинувачених у розстрілі 39-ти майданівців. "Ми сподіваємось, що, можливо, в країні дійсно щось помінялося, будуть якісь зміни на краще, і хлопці ні в чому не винні. Беркут не стріляв в людей, я сподіваюсь на чесний суд", - висловлює підтримку братові Євгенія Аброськіна, сестра обвинуваченого Павла Аброськіна.

Окрім родичів, до зали суду пускають лише безпосередніх учасників процесу. Для журналістів - окрема кімната із прямою трансляцією. Щоб почати розгляд справи по суті, суд має обрати присяжних. Міська Рада Києва прислала сім претендентів.

"Шляхом запитань та відповідей, буде з'ясовано, чи будуть вони виконувати цю функцію як присяжні, чи, можливо, вони мають якісь питання, що їм не дозволяють цього робити. Як тільки визначаться три основних і два запасних, це вже буде склад суду, і можна перейти до розгляду справи по суті", - роз'яснила Ольга Какауліна, в.о. керівника прес-центру судової влади.

Один із кандидатів на засідання не з'явився. Щодо інших, з'ясувалося, що жоден з них не влаштовує ані сторону обвинувачення, ані навіть адвокатів героїв Небесної сотні.

"Одна людина взагалі не мала права бути присяжним в святошинському районному суді, так як вона віднесена до списку присяжних і проживає в шевченківському районі, а інші особи внесені до списку народних засідателів, і, відповідно, це протирічить нормі закону, вони не можуть бути одночасно і народними засідателями, і присяжними", - пояснює Павло Дикань, адвокат потерпілої сторони.

Прокуратура порушення не побачила, хоча й визнала - через нещодавно ухвалені зміни до законодавства виникла колізія. "У нас не виникало питання до даних осіб, з урахуванням того, що ці зміни були внесені в квітні 2015 року, список присяжних формувався в лютому місяці, і з урахуванням цього ми важаємо, що це не є порушення", - заявив прокурор Яніс Симонов.

Щоб розібратися, суд переніс засідання на 15 червня і запросив від міської ради додаткові дані на кандидатів у присяжні. Нових претендентів поки що вирішили не просити.

Роман Сухан, Іван Вірченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Євросоюз збирається продовжити санкції проти Росії до кінця 2016 року – ЗМІ
Наступний матеріал
Порошенко поклав на Ложкіна функцію координування реформ
Теги:

Розгляд справи екс-беркутівців знову перенесли

СБУ розшукує колишніх працівників "Беркуту", підозрюваних у масових розстрілах

Апеляційний суд визнав законним арешт екс-командира харківського "Беркуту"

Суд залишив під вартою екс-командира харківського "Беркуту"