5.ua

ТОП-10 найбільших здобутків українських спортсменів за 2015 рік

Рік, що минає, був багатим для України на спортивні події. 5.ua пропонує вашій увазі головні здобутки українських атлетів.

1. Валентина Семеренко стала чемпіонкою світу з біатлону в мас-старті

У березні українська біатлоністка Валентина Семеренко виборола золоту медаль у масовому старті на Чемпіонаті світу у фінському Контіолахті. Наша спортсменка пройшла дистанцію в 12,5 км за 34,32 хвилини.

Олімпійська чемпіонка Сочі-2014 в естафеті фінішувала без жодного промаху - вона вибила всі 20 мішеней і випередила найближчу суперницю на 6,2 секунди.

2. Марія Музичук стала чемпіонкою світу з шахів і, разом зі своєю сестрою Ганною, увійшла до першої десятки рейтингу Міжнародної федерації шахів

У квітні на чемпіонату світу, що проходив у Сочі, Марія Музичук обіграла росіянку Наталію Погоніну за сумою кількох поєдинків і завоювала світову шахову корону. Ця перемога дозволила спортсменці потрапити до рейтингу топ-100 найвпливовіших жінок України у 2015 році.

/
/
/

Станом на грудень у рейтингу Міжнародної федерація шахів (ФІДЕ) Марія посідає 3-тє місце, а її старша сестра Ганна - 7-ме. На честь талановитих сестер-чемпіонок було навіть створено поштову марку.

3. Дніпропетровський "Дніпро" вийшов до фіналу Ліги Європи

Футбольна весна 2015 року порадувала українських вболівальників. "Дніпро" вперше у своїй історії зумів пробитися до фіналу європейських клубних турнірів. На своєму шляху до головного матчу дніпряни пройшли "Олімпіакос", "Аякс", "Брюгге" і "Наполі". І ось нарешті 27 травня "Дніпро" зійшовся у двобої із багаторазовим володарем трофею - іспанською "Севільєю". Підопічним Мирона Маркевича не вистачило зовсім трохи, щоб здобути титул - 3:2 і "Севілья" вже вчетверте стала чемпіоном Ліги Європи. Попри поразку у фіналі, срібні призери повернулися додому героями, адже вони стали третьою українською командою після "Шахтаря" та "Динамо", яка вийшла до фіналу єврокубка.

4. Україна виборола 46 медалей на Європейських іграх-2015

У червні в столиці Азербайджану пройшли І Європейські ігри. 242 українські атлети боролися за нагороди у 19 видах спорту. Як результат - 46 медалей, із яких: 8 золотих, 14 срібних і 24 бронзові. За кількістю медалей збірна здобула 5-те місце на змаганнях. А у загальнокомандному заліку посіла 8-ме місце серед 50 країн Європи. Золоті нагороди українці вибороли, зокрема, у вільній боротьбі, стрільбі із лука, багатоборстві, дзюдо, опорних стрибках, плаванні та фехтуванні. А гімнаст Олег Верняєв повернувся додому одразу із двома найвищими нагородами.

5. На чемпіонаті світу з боротьби у Лас-Вегасі тріумфували одразу двоє українців

Жан Беленюк у фіналі Кубка світу з греко-римської боротьби переміг узбека Рустама Ассакалова. Фінал турніру в категорії до 85 кг завершився впевненою перемогою українського спортсмена: рахунок 6:0 приніс Беленюку звання чемпіона світу. На п'єдестал піднялась і українка Оксана Гергель - вона стала чемпіонкою світу з вільної боротьби у ваговій категорії до 60 кг.

6. Український боксер Віктор Постол сенсаційно став чемпіоном світу за версією WBC

3 жовтня Віктор Постол нокаутом у десятому раунді переміг аргентинця Лукаса Матіссе і завоював титул чемпіона світу за версією WBC у першій напівсередній вазі. Такий результат став несподіваним: нокаутуючого удару чекали від Матіссе, а українцеві перед боєм, якщо й віддавали перевагу, то рішенням суддів, відзначаючи, що він не має сильного удару.

Постол став третім для України чемпіоном світу із боксу, разом із Василем Ломаченком і Володимиром Кличком, який, щоправда, свій титул втратив місяць потому у бою з Тайсоном Ф'юрі.

7. Українка Ольга Балтажі стала чемпіонкою світу із швидкісних шашок

Ще одна перемога у інтелектуальному виді спорту. І знову головні суперники - росіяни. У жовтні на чемпіонаті світу із шашок, який проходив у Туреччині, Ольга Балтажі  перемогла із рахунком 27 очок, на один бал випередивши росіянку Тамару Тинсиккужину. Президент Петро Порошенко відзначив символізм того, що спортсменка перемогла суперницю саме із РФ, та нагородив Балтажі Орденом княгині Ольги. Вітчизняна жіноча команда у цьому чемпіонаті також переграла у шашки Росію та здобула перше місце.

8. Українська паралімпійська легкоатлетична збірна привезла з чемпіонату світу 26 медалей

26 медалей та два рекорди світу: такий український підсумок чемпіонату світу 2015 року з легкої атлетики, який з 21 по 31 жовтня проходив у столиці Катару. Українці увійшли у топ-15 найсильніших легкоатлетичних країн світу, ставши 12-ми за кількістю золотих нагород та 6-ми за загальною кількістю медалей. Цей чемпіонат був надзвичайно важливим для 32 українських паралімпійців, які достойно боролись не лише за медалі чемпіонату світу, а й за ліцензії для участі в наступній Паралімпіаді-2016 в Ріо-де-Жанейро.

9. Українські шаблістки здобули золото етапу кубка світу, перемігши у фіналі росіянок

Збірна України 1 листопада піднялася на найвищу сходинку п'єдесталу пошани командного етапу Кубка світу, який відбувся у французькому місті Орлеан. Шаблістки Ольга Харлан, Олена Вороніна, Олена Кравацька і Галина Пундик у фіналі зуміли побороти російських суперниць і, тим самим, ще на крок наблизилися до отримання командної ліцензії на Олімпійські Ігри в Ріо-де-Жанейро-2016. А у травні Ольга Харлан стала переможницею Гран-Прі з фехтування на шаблях у Москві, теж перемігши росіянку.

10. Збірна України вийшла у фінальну частину Євро-2016

Ще один футбольний тріумф. У листопаді національна команда України по сумі двох матчів перемогла збірну Словенії і вперше у своїй історії пройшла раунд плей-офф відбору та потрапила до фінальної частини Євро.

Цікаво, що таким чином команда Михайла Фоменка помстилася супернику за болючу поразку у 1999 році, коли словенці позбавили "золоте покоління" на чолі з Шевченком та Ребровим можливості зіграти на континентальній першості. Синьо-жовті уже дізналися своїх суперників на груповому етапі: в червні наступного року у Франції збірна України боротиметься проти Німеччини, Польщі та Північної Ірландії.