5 канал

Зробити державне вуглевидобування беззбитковим можна впродовж року-півтора – Демчишин

Найкращим методом зробити державні шахти беззбитковими – фінансово збалансувати копальні, які можуть працювати без збитків, а безперспективні – закривати.

Про це в ефірі "5 каналу" у програмі "Погляд" заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

"У коаліційній угоді йшла мова, що ще чотири роки буде державна підтримка. Це буде якраз період, коли державні шахти будуть планомірно оптимізовуватись. Зараз стоїть завдання – протягом року чи півроку провести цю роботу. Це нереально. Найкращий метод: фінансово збалансувати ті шахти, які можуть працювати без збитків. А ті, що безперспективні, протягом року-півтора все таки закривати", - заявив він.

За словами міністра, за цей час весь сегмент, який контролює держава, можна перевести у беззбитковість. "І не потрібно буде шукати потім додаткових дотацій для галузі. На сьогодні ми несемо збитки близько 250 млн щомісячно", - пояснив міністр енергетики та вугільної промисловості.

Також Демчишин розповів, що для технологічного переоснащення державних шахт потрібно 1 млрд грн: "На державних шахтах на даний момент не значно, але збільшується об’єм видобування".

Міністр також додав: "При певних позитивних зрушеннях можна нарощувати об’єм, що дасть можливість знизити собівартість і відповідно зробити беззбитковими. Для цього потрібно десь 1 млрд грн., які потрібні на обладнання, на технологічне переоснащення. Ці кошти потрібні для того, щоб не втратити нашу вугільну галузь". 

Нагадаємо, нещодавно Демчишин зазначав, що збитки держави від роботи вугільних підприємств щомісяця складають близько 250 млн грн. 

Повну версію розмови з Володимиром Демчишиним читайте в рубриці ІНТЕРВ'Ю.

Попередній матеріал
Боєць, який повернувся із зони АТО, знайшов душевну рівновагу завдяки вишиванню бісером
Наступний матеріал
У Таїланді колишнього прем'єра притягли до суду
Теги:
Loading...