dt.ua

Золотовалютні резерви України досягли 12,6 млрд доларів

  Нині обсяг золотовалютних резервів України повернувся до рівня жовтня минулого року, звітує НБУ.

  Золотовалютні резерви Національного банку України за серпень зросли на 21,6 відсотків, або на 2,2 млрд доларів - до 12,6 млрд доларів, повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на сайт НБУ. А отже обсяг золотовалютних резервів України повернувся до рівня жовтня минулого року. Збільшення ж золотовалютних резервів - це запорука стабільності гривні та нормальної роботи українського банківського сектора. 

  Такому зростанню, повідомляють в НБУ, сприяло надходження від МВФ чергового траншу кредиту, фінансова допомога на користь уряду від Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Європейської комісії. За інформацією "Дзеркала тижня", сам МВФ прогнозує зростання золотовалютних резервів України до 2020 року до 38,7 мільярдів доларів. У 2015 році держрезерви зростуть у 2,5 рази в порівнянні з нинішніми показниками - до 18,3 мільярдів доларів, потім ростимуть в середньому на 5-6 мільярдів доларів щорічно аж до 2019 року, коли досягнуть показника в 38,4 мільярдів доларів.

  На сьогодні у Нацбанку повідомляють, що обсяг міжнародних резервів України є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій регулятора та уряду.

  Як повідомляв 5.ua, 3 вересня 2015 року Нацбанк України пом'якшив низку валютних обмежень. Зокрема, збільшено обсяг видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах з рахунків клієнтів банків з 15 тис. до 20 тис. грн на добу - послаблення спрямоване на відновлення довіри до банківської системи та притоку валютних депозитів.

  Попередній матеріал
  Депардьє вирішив перебратися до Білорусі й жити серед селян - ЗМІ
  Наступний матеріал
  "Особливого статусу" немає ні в чинній Конституції, ні змінах до неї – Черненко
  Теги:
  Loading...