dt.ua

Журналістка: Росія вже програла "газову війну" – не США чи Європі, а Україні

  Російська радіоведуча розповіла співгромадянам "історію грандіозної програної газової війни".

  Таке визнання прозвучало у передачі відомої журналістки і ведучої Юлії Латиніної "Код доступу" в ефірі радіостанції "Эхо Москвы".

  Вона зазначила: "Історія, яку я б хотіла розповісти тут, залишилася зовсім непоміченою (у РФ – 5.ua) дуже важлива, на мій погляд, подія. Бо Україна оголосила, що не збирається купувати у нас газ цього року за ціною в 212 доларів за тисячу кубів. Тобто вдумайтеся: зовсім, взагалі, ні копійки, ні кубометра".

  Юлія Латиніна пояснила: "Причина рішення України та, що поставки по Європі, тобто той же російський газ за реверсною схемою, обходиться дешевше – це 200 доларів за тисячу кубів. Плюс Україна накопичила у сховищах 14 мільярдів кубів – цього цілком достатньо, щоб пережити зиму. Плюс Україна взагалі знизила споживання газу, тому що в 2005 році вона споживала 76,4 мільярда кубів, а, от, через 9 років, у 2014-му ця цифра склала 42,6 млрд кубів. При цьому сама Україна видобуває близько 20 млрд. Відповідно, їй потрібно близько 20 млрд".

  "Іншими словами, ще раз, вдумайтеся, успішна газова політика Кремля призвела до того, що протягом 9 років імпорт російського газу в Україну впав з 50 мільярдів кубометрів до нуля. 50 мільярдів кубометрів – це, нагадую, ми 40 млрд через "Силу Сибіру" в Китай збираємося поставляти", – уточнює журналістка.

  Вона підсумувала: "Такий ось, власне, ось цей абсолютно приголомшливий, на мій погляд, підсумок "газової війни" Росії не з якоюсь Європою, а просто з Україною. Ось, було 50 мільярдів кубометрів газу, стало нуль. Ось, є телевізійна реальність, в якій ми там давно "перемогли Гейропу" і "нагнули піндосів", а є реальність, що ми програли газову війну... Кому? Україні!"

  Попередній матеріал
  Через негоду перекрито рух транспорту в чотирьох областях - "Укравтодор"
  Наступний матеріал
  Потепління може призвести до збільшення пошкоджень ліній електропередач – Зубко
  Теги:
  Loading...