5 канал

Збиток "Нафтогазу" за 2015 рік сягне 6 млрд - Коболєв

  Загальний збиток державного енергохолдингу НАК "Нафтогаз України" за підсумками 2015 року становитиме близько 6 млрд грн.

  Про це сьогодні, 18 вересня, з трибуни Верховної Ради повідомив голова наглядової ради "Нафтогазу" Андрій Коболєв, передає УНІАН.

  "Який збиток буде у компанії "Нафтогаз України" від забезпечення газом населення поточного року? У мінімальному обсязі, при розрахунку, що на потреби населення піде 12,8 млрд кубометрів газу власного видобутку, при перерахунку ціни на найоптимістичнішому рівні 250 дол. за тисячу кубометрів сукупний збиток "Нафтогазу" в 2015 році становитиме 6 млрд грн. Тобто 6 млрд грн "Нафтогаз" компенсуватиме з інших джерел для утримання тієї ціни газу для населення, яка закладена постановою НКРЕКП. А на секундочку, без ПДВ середньозважена ціна, за якою "Нафтогаз" продає газ населенню, якщо враховувати і населення, і ТКЕ, становить трохи більше 3 тис. грн", – сказав Коболєв.

  При цьому чільник "Нафтогазу" зазначив, що за підсумками минулого року, згідно з проведеним фінансовим аудитом, збиток всіх компаній НАК становив 88 млрд грн. "Основна причина збитку – завищена вартість імпортного газу, який "Нафтогаз" був змушений імпортувати з Росії", – пояснив Коболєв.

  Він також наголосив, що в парламенті нерідко маніпулюють цифрами ціни палива, його вартості для населення і контрактними цінами. "Тому, коли ми говоримо про собівартість газу, який ми поставляємо для населення, треба дивитися на газ власного видобутку та імпортний газ. І його реальна ціна була знижена завдяки переговорам та зусиллям уряду та Міненерговугілля", – сказав Коболєв.

  Як повідомляв 5.ua, "Нафтогаз" провів перемовини з "Газпромом" і до кінця вересня розраховує підписати нову угоду на закупівлю російського газу.

  Попередній матеріал
  Менеджери Коломойського досі ведуть операційну діяльність в "Укрнафті" – Лещенко
  Наступний матеріал
  Олександр Усик посів першу сходинку в рейтингу WBO
  Теги:
  Loading...