molbuk.ua

За останні три місяці цукор у світі подорожчав на 16%

  Ф'ючерси на цукор-сирець за останні три місяці підскочили в ціні на 16%, рекордними темпами з 2013 року, на тлі очікуваного дефіциту цього товару.

  Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на агентство Bloomberg.

  З початку жовтня ціни зросли на 11%, що є максимальним приростом вартості серед усіх 22 сировинних товарів, що відстежуються агентством, за винятком срібла.

  У ході електронних торгів у понеділок на біржі ICE Futures US у Нью-Йорку березневі ф'ючерси піднімалися в ціні до 14,43 цента за фунт.

  За даними Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами США (Commodity Futures Trading Commission, CFTC), за тиждень, що завершився 13 жовтня, кількість довгих позицій на цукор-сирець (тобто ставок на те, що контракт подорожчає) зросла на 33%, до рекордних з липня 2014 року 117,1 тис.

  Згідно з прогнозами International Sugar Organization (ISO), через негативний вплив природного феномену Ель-Ніньо урожай цукроносних культур знизиться в наступному сільгоспроці, а дефіцит виросте більш ніж удвічі - до 6,2 млн тонн.

  Нагадаємо, у 2015 році в рамках автономних торгових преференцій Україна вперше почала експортувати до ЄС цукор і крохмаль, а також більш активно – овес, солод та яйця.

  Попередній матеріал
  У Кривому Розі СБУ викрила схованку з великим арсеналом зброї та боєприпасів (відео)
  Наступний матеріал
  Район Алеппо в Сирії за три дні полишили 70 тис. мешканців - сирійський правозахисник
  Теги: