україна єс саміт ZN.ua

Євросоюз надасть Україні ще 90 млн євро - на підтримку децентралізації

  Окрім грошей, Україна розраховує отримати на інформаційно-експертну підтримку європейських партнерів.

  Європейський Союз готовий надати Україні 90 млн євро, які потрібно спрямувати на проекти децентралізації. Про це заявив комісар ЄС з питань розширення та політики сусідства Йоганнес Ган під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром – міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадієм Зубком, повідомляє прес-служба уряду.

  За словами єврокомісара, зараз необхідно налагодити співпрацю між українськими і європейськими експертами, які визначать конкретні проекти, що фінансуватимуться з цих коштів.

  У свою чергу, віце-прем’єр запропонував у рамках технічної підтримки Офісів реформ створити 40 субрегіональних груп підтримки реформ, у тому числі виділити значні ресурси для здійснення зв’язків з громадськістю, навчання та коучингу: "Такі групи надаватимуть технічну допомогу через навчання місцевих органів влади на всіх рівнях. Крім того, групи також координуватимуть підготовку новообраних депутатів, а також державних службовців щодо своїх нових повноважень з управління". Інший напрямок, на який будуть спрямовані кошти від ЄС – зміцнення Державного фонду регіонального розвитку.

  Зубко наголосив, що Україна розраховує на підтримку європейських партнерів та надання експертної допомоги в адаптації та впровадженні нового законодавства у сфері регіональної політики: "Ми зацікавлені у створенні мережі агентств або офісів з навчання та підготовки кадрів в регіонах для розробки та реалізації проектів регіонального розвитку, в тому числі проектного аналізу та управління інвестиційними проектами". За словами посадовця, Україна очікує на інформаційно-експертну підтримку європейських партнерів процесу внесення змін до Конституції України. "Для нас також важлива підтримка розробки пакета законодавства з питань децентралізації у 22 сферах і, особливо базових законів щодо самоврядування, префектів, адмінтерустрою, земельних відносин, податкового та бюджетного законодавства, соціальних стандартів, адміністративних послуг, місцевої поліції", – додав Зубко.

  Попередній матеріал
  На трасі Чернівці-Тернопіль селяни влаштували затор, протестуючи проти непрозорого виділення землі
  Наступний матеріал
  Колишній голова МВФ радить США та ЄС вкладати в Україну 50 мільярдів доларів щороку
  Loading...