газ 5.ua

Євросоюз допоможе Україні заплатити за газ РФ взимку

  Європейський Союз допоможе Україні розрахуватись за майбутні поставки російського газу взимку. Утім, фінансові гарантії, яких вимагає Російська Федерація, Єврокомісія надавати не буде.

  Про це повідомила прес-секретар Єврокомісії, передає Deutsche Welle.

  Як зазначає видання, в результаті nристоронніх переговорів щодо поставок газу з Росії, які пройшли у Брюсселі у вівторок, 2 червня, за участі експертів Єврокомісії з питань енергетики та представників російського і українського міністерств, сторони готують проект спільного протоколу, метою якого є пошук шляхів забезпечення поставокгазу на зимовий сезон 2015-2016 років. Як повідомила речниця Єврокомісії, консультації буде продовжено, аби протягом наступних тижнів підготувати ґрунт для тристоронньої зустрічі на міністерському рівні.

  За інформацією видання, у Єврокомісії заявляють, що допоможуть Україні з отриманням кредитів на закупівлю газу, як і минулої зими. "Європейська комісія підтверджує, що і надалі докладатиме зусиль, аби знайти адекватні фінансові рішення у співпраці з міжнародним співтовариством і міжнародними фінансовими інституціями, зокрема з Європейським банком реконструкції і розвитку та Міжнародним валютним фоном", - йдеться у заяві відомства.

  Однак брати на себе фінансові гарантії, як того вимагає Москва, ЄС не збирається. "Це справа, яка вирішуватиметься в рамках двосторонніх відносин між Україною і ЄС", - цитує видання представника власних джерел в Єврокомісії.

  Попередній матеріал
  Саакашвілі хоче замінити імперську традицію Одеси "новою реальністю"
  Наступний матеріал
  30 бійців колишнього батальйону "Кривбас" отримали посвідчення учасників бойових дій
  Теги:
  Loading...