beststock-news.com

Європейські компанії переходять з російської нафти на саудівську

  Саудівська Аравія агресивно демпінгує, тому і лідери ринку, і навіть східноєвропейські країни відмовляються від російської нафти.

  Енергетичні компанії і нафтопереробні підприємства Європи почали скорочувати закупівлі російської нафти, вибираючи замість неї саудівську, повідомляє агенція Reuters з посиланням на власні джерела на енергетичному ринку.

  Серед компаній, які переходять на саудівську нафту, є як лідери ринку, на зразок Shell і Total, так і невеликі НПЗ в Польщі.

  Битва за європейський ринок може викликати у Москви підозру, що так Ер-Ріяд намагається покарати Кремль за підтримку президента Сирії Башара Асада – ворога Саудівської Аравії, який останнім часом з російськими повітряними силами атакує лояльних до Заходу і саудитів повстанців.

  Однак, як зазначає агенція, Москва і Ер-Ріяд вже стикалися у боротьбі за частку ринку в Азії задовго до того, як у Сирії розпочалась громадянська війна у 2011-му, а Захід ввів санкції проти Росії у минулому році.

  Як повідомляв 5.ua, на витіснення російських компаній з польського енергоринку 13 жовтня поскаржився голова компанії "Роснефть" Ігор Сєчін. Він заявив, що в боротьбі за європейський ринок Саудівська Аравія "активно демпінгує".

  Попередній матеріал
  На пунктах пропуску в зоні АТО залишаються черги – ОБСЄ
  Наступний матеріал
  Армія Башара Асада за підтримки Росії розпочала масштабний наступ
  Теги:
  Loading...