Європейські банки втратили 50 млрд євро через кризу в Греції

  Загальна капіталізація банківського сектора Європи знизилася більш ніж на 50 мільярдів євро після того, як Греція 28 червня ввела обмежувальні заходи.

  Про це пишуть російські ЗМІ.  

  Біржовий індекс Stoxx 600 (у нього включені акції європейських банків) впав у ході торгів на 4,4 відсотка — це найгірший показник з листопада 2011 року. Найсильніше дешевшають папери кредитних організацій Португалії, Іспанії та Італії. Акції іспанського Banco Comercial Portugues впали в ціні на 9,1 відсотка, іспанського Banco Popular Espanol — на 6,5 відсотка, італійського Banca Monte dei Paschi — на 7,2 відсотка.

  Нагадаємо, прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас оголосив, що 29 червня банки в його країні не відкриються для торгів. Виступаючи на телебаченні, Ципрас сказав, що до таких кроків довелося вдатися після того, як Європейський центральний банк відмовився підвищити суму екстреного кредиту для грецьких банків.

  Раніше в неділю, 28 червня, ЄЦБ заявив, що заморожує на дотеперішньому рівні своє екстрене кредитування фінансової системи Греції, яка тепер потребує значно більших фінансових вливань через втечу готівки. За повідомленнями, менш як протягом останньої доби, від часу, коли в ніч на неділю парламент Греції схвалив проведення референдуму щодо умов міжнародної допомоги, з банкоматів країни зняли готівкою 1 мільярд 300 мільйонів євро, побоюючись саме тих заходів, про які й оголосив Ципрас.

  В той же час, Греція і ЄС взаємно відкинули пропозиції один одного щодо врегулювання кризи. Перемовини щодо подолання наслідків економічних негараздів в Елладі припинилися.

  Попередній матеріал
  У Тунісі заарештували групу підозрюваних у теракті в готелі
  Наступний матеріал
  У Станиці Луганській відновили мобільний зв'язок і подачу води – Москаль
  Теги: