espreso.tv

Єврокомісія відмовила "Газпрому" у розв'язанні конфлікту на політичному рівні

  Характер претензій Європейської комісії до російського монополіста "Газпрому" стосується винятково законодавства Євросоюзу про конкуренцію, в ньому немає політики.

  Про це заявив на брифінгу в Брюсселі офіційний представник ЄК Рікардо Кардозо, передає "Дзеркало тижня".

  "Повідомлення про претензії було направлено "Газпрому", а не російській державі. Для нас це випадок порушення правил конкуренції. Ми його розглядаємо як випадок, що повністю знаходиться в сфері відносин Єврокомісії і "Газпрому", і будемо далі до нього ставитися таким чином", - зазначив він.

  Раніше "Газпром", коментуючи повідомлення про претензії за порушення антимонопольного законодавства, спрямоване на адресу компанії, заявив, що очікує вирішення ситуації з урахуванням домовленості, досягнутої раніше між урядом РФ і ЕК, про пошук на міжурядовому рівні взаємоприйнятного рішення з питання антимонопольного розслідування. Розслідування було відкрито 31 серпня 2012 року.

  "Ми розраховуємо на те, що в рамках розслідування будуть належним чином дотримані наші права і законні інтереси, які випливають з права ЄС, так і міжнародного права, а також буде взято до уваги, що "Газпром", засноване за межами юрисдикції ЄС, є компанією, наділеною відповідно до російського законодавства публічно значимими функціями і статусом стратегічної організації, контрольованої державою", - говорилося в заяві.

  Міненерго Росії, у свою чергу, зазначило, що в листопаді 2013 року була досягнута письмова домовленість між головою уряду РФ Дмитром Медведєвим і головою Єврокомісії Ж.-М. Баррозу про проведення консультацій з цього питання. Процес консультацій був перерваний Єврокомісією в односторонньому порядку.

  Попередній матеріал
  Бійці "Донбасу" опублікували фото снарядів, якими російські терористи обстрілюють Широкине
  Наступний матеріал
  СБУ затримала бойовика, який збирав інформацію для підготовки терактів у Дніпропетровську
  Теги:

  Україна передала Європарламенту свої претензії до "Газпрому"

  "Газпром" шкодить українському ринку газу – "Нафтогаз"

  Україна почне власне розслідування зловживань "Газпрому"

  Єврокомісія офіційно звинуватила "Газпром" у зловживанні монопольним становищем