фото ua.korrespondent.net

Єврокомісія розгляне можливість пошуку фіндопомоги Україні для закупівлі російського газу

    Єврокомісія готова розглянути можливості пошуку фінансової допомоги Україні для закупівлі російського газу в період після 1 квітня 2015 року.

    Про це йдеться у заяві України, Росії та Єврокомісії, оприлюдненій за підсумками чергового раунду тристоронніх переговорів, що завершився в Брюсселі 20 березня, повідомляє "УНІАН".

    "Європейська комісія розгляне можливості того, що вона може докласти максимум зусиль для надання допомоги Україні в пошуку адекватної фінансової підтримки для закупівлі газу", - йдеться в заяві.

    Крім того, згідно з документом, російська сторона, зі свого боку, розгляне можливість поквартального надання знижки на газ, передбачену в контракті між "Нафтогазом" і "Газпромом". Розмір знижки має відповідати розміру експортного мита, який буде знижуватися за рішенням уряду РФ.

    Зі свого боку Україна розгляне можливість закупівлі достатніх обсягів газу, необхідних для заповнення сховищ і забезпечення надійного транзиту газу до ЄС.

    "Грунтуючись на запропонованих висновках, сторони домовилися, що деталі пропозицій опрацює група експертів, яка запропонує текст документа (угоди - Ред.) до наступної тристоронньої зустрічі", - йдеться у заяві.

    Нагадаємо, у Брюсселі 20 березня пройшов черговий раунд газових переговорів між Україною та РФ за посередництва Європейської комісії. Українська сторона розраховує, що в "лытньому пакеті" ціна газу становитиме близько $250 за тис. куб м. Російська сторона називала ціну газу в $348 за тис. кубів без урахування можливої знижки в $100.

    Попередній матеріал
    На кордоні з Росією затримали два УАЗи зі спиртом - ДПСУ
    Наступний матеріал
    Сьогодні світ відзначає день людей зі зміненою 21-ю хромосомою