комітет єс
5.ua

ЄС надав Україні транш у розмірі 250 млн євро

  Сьогодні, 21 квітня, Європейська комісія від імені ЄС перерахувала Україні транш на 250 млн євро.

  Про таке повідомляє прес-служба Єврокомісії, пише "ІНТЕРФАКС-Україна".

  Це останній транш схваленої в минулому році першої програми макрофінансової допомоги на 610 млн євро, зазначає прес-служба.

  "Наша допомога спрямована на вирішення нагальних потреб України у фінансуванні та підтримку проведення програми структурних реформ. Ці реформи мають важливе значення для стабілізації української економіки і створення умов для сталого економічного зростання для всіх українців", - прокоментував єврокомісар П'єр Московічі.

  Як зазначає видання, Єврокомісія уточнює, що позику надано за рахунок коштів, які були залучені шляхом приватного розміщення, здійсненого на фінансовому ринку 14 квітня 2015 року: були випущені 15-річні амортизувальні облігації з 10-річним пільговим періодом і ставкою 0,519%. З цих коштів, 250 млн євро на таких же умовах отримала Україна, а 10 млн євро, що залишилися, були виділені Грузії як макрофінансова допомога.

  Єврокомісія нагадує, що перший транш першої програми макрофінансової допомоги в 100 млн євро було виділено Києву 20 травня 2014 року, а другий у розмірі 260 млн євро - 12 листопада 2014 року.

  Крім того ЄС в минулому році схвалив для України другу програму макрофінансової допомоги на 1 млрд євро, в рамках якої було виділено два рівних транші по 500 млн євро - 17 червня і 3 грудня, передає видання.

  Третю таку програму на 1,8 млрд євро запропоновану Єврокомісією в січні 2015 року, ЄС схвалив 15 квітня. Транші по ній почнуть виділятися після підписання Меморандуму про взаєморозуміння між сторонами з програмою заходів, яку підтримує ця допомога. Передбачається, що фінансування по ній почнеться в середині 2105 року.

  Попередній матеріал
  Жумаділов: кримські татари розуміють, що Росія скоро розвалиться, тому чекають, головне – терпіння
  Наступний матеріал
  Кличко запрошує Повєткіна на бій-реванш до Києва

  Єврокомісія розгляне можливість пошуку фіндопомоги Україні для закупівлі російського газу

  Єврокомісія вважає, що до 2020 року Україні вдасться залучити 40 млрд. дол. інвестицій

  Мінфін: Єврокомісія може дати Україні 1,8 млрд євро до початку 2016 року

  Єврокомісія надасть Україні додатково 1,8 млрд євро фінансової допомоги