apostrophe.com.ua

Яценюк звинуватив Демчишина у зриві підготовки до зими

  Прем'єр заявив: уряд виділив 2 млрд. грн для накопичення вугілля. Кошти не використані, це – персональна відповідальність міністра.

  "Міністерством енергетики зірвано виконання низки пунктів розпорядження про підготовку до осінньо-зимового періоду", – цитує заяву прем'єр-міністра прес-служба КМУ.

  Сьогодні, 14 вересня, перед навчаннями щодо порядку дій у разі виникнення кризових ситуацій в енергосистемі в ДП "НЕК "Укренерго", чільник уряду повідомив, що щойно провів засідання енергетичного штабу з підготовки до осінньо-зимового періоду. Він наголосив, що в першу чергу йдеться про накопичення ресурсів вугілля: "Уряд виділив 2 мільярда гривень ресурсів і додатковий мільярд з державної компанії "Енергоринок" для того, щоб накопичити на складах вугілля. Ці кошти не використані. І я ставлю це на персональну відповідальність міністра енергетики".

  Яценюк дав голові Міненерго ще два тижні часу на виправлення ситуації: "До кінця місяця базові цифри щодо накопичення вугілля на складах повинні бути виконані". Ця ж вимога – забезпечення підготовки до зими – стосується державних компаній, які виробляють електричну енергію і які "повинні забезпечити стабільність і стійкість української електроенергетичної системи", підкреслив прем'єр.

  Голова уряду планує цього тижня отримати незалежний звіт, "що відбувається в енергетиці і які подальші кроки повинні бути здійснені": "Мене не просто турбує ситуація в енергетиці, в першу чергу в електричній, а я вимагаю вжиття невідкладних заходів від Міністерства і від державних компаній для забезпечення стабільності енергопостачання, як промисловості, так і громадянам країни".

  Сьогодні ж в "Укренерго" – основному диспетчерському пункті країни – відбудуться навчання щодо порядку дій у разі виникнення кризових ситуацій в енергосистемі. Ці плани, за словами прем'єра, розроблені за підтримки провідних фахівців, направлених урядами країн-членів Європейського Союзу, Канади і Сполучених Штатів Америки.

  Попередній матеріал
  Набір до бригади спецпризначення Нацгвардії запланований до початку нового року – Бутусов
  Наступний матеріал
  На Київщині загинув 18-річний студент, який хотів зробити селфі верхи на елетропотязі
  Loading...