ЧАЕС 5.ua

Яценюк: Зона Чорнобильської АЕС може стати інвестиційно привабливою

  Керівник уряду України Арсеній Яценюк повідомив, що система управління Чорнобильською зоною буде повністю змінена, а інвестори проявляли інтерес до зведення в зоні ЧАЕС об'єкта генерації сонячної енергії.

  Про це заявив Арсеній Яценюк під час робочої поїздки на ЧАЕС у четвер, 9 липня, повідомляє прес-служба уряду. 

  Державне агентство з управління зоною відчуження повинно бути ліквідоване, натомість буде створено державний концерн щодо роботи з ядерними матеріалами та радіологічний заповідник, стверджує Яценюк. Він наголосив, що за 30 років система управління зоною відчуження "взагалі не змінилася". "Тут ще по суті Радянський Союз і радянські правила", - нарікає прем'єр.

  Для проведення радіологічної оцінки території заради створення заповідника необхідно залучити провідні західні компанії, заявив Яценюк. "За 30 років надто багато всього змінилося. І нам треба зрозуміти, який стан екологічної ситуації і підтвердити його кращими світовими компаніями, щоби аналіз екологічної ситуації в чорнобильській зоні мав світове юридичне визнання", - змалював перспективу прем'єр.

  "До 30-ліття Чорнобильської трагедії ми вийдемо з тим, що в нас буде нова система управління зоною. У нас фактично й зони як такої не буде - у нас буде заповідник і державний концерн, який буде займатися ядерними матеріалами", - заявив керівник уряду. 

  Він зазначив, що з цих питань Кабінетом Міністрів буде створено відповідну робочу групу. Яценюк додав, що цей об'єкт може стати інвестиційно привабливим. Він зазначив, що, за словами керівництва ЧАЕС, сюди приїздили інвестори, зокрема з Німеччини, з пропозицією зведення в зоні об'єкта генерації сонячної енергії.

  "Ми можемо тут генерувати електричну енергію від сонячної. Ми можемо тут робити дуже багато інвестиційних проектів. І саме для цього, щоб подолати цю корупцію радянського стилю, система управління зоною відчуження буде повністю концептуально змінена", - наголосив Яценюк.

  Попередній матеріал
  Прикордонники у цьому році відмовили у в'їзді 6 тис. росіян - Слободян
  Наступний матеріал
  Космічний корабель New Horizons сфотографував "серце" Плутона