відкриті джерела

Яценюк закликав місцеву владу оптимізувати витрати тепла

  Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк назвав неприпустимими перевитрати тепла для домогосподарств у період потепління і закликав місцеву владу почати економити газ, скоротити подачу палива і "не опалювати атмосферу", змушуючи тим самим кінцевих споживачів - пересічних українців - платити за дорогий теплоносій.

  Про це Яценюк сказав, відкриваючи сьогоднішнє засідання уряду.

  "Хотів би звернутися до мерів міст і голів органів місцевого самоврядування. Я три тижні тому дав вказівку віце-прем'єру і міністру регіонального розвитку провести селекторну нараду і навести порядок у теплопостачанні в областях. На вулиці +14 і батареї - +50. Відповідно до закону, це компетенція органів місцевої влади - прийняти рішення про зменшення температури теплоносія і припинення "обігріву" повітря. У мене враження, що окремі теплорозподільні компанії свідомо зацікавлені в тому, щоб обігрівати атмосферу і потім виставляти рахунки українцям за дороге тепло і за високі комунальні тарифи", - зазначив він.

  Прем'єр наголосив, що вимагає від органів місцевого самоврядування проявити відповідальність і прийняти рішення про припинення "обігріву атмосфери" там, де погодні умови це дозволяють.

  "Прошу Мінрегіонбуд повідомити мені, щодо яких регіонів, щодо яких теплокомуненерго прийнято рішення про економію грошей і природного газу. А міністра енергетики прошу взяти в цьому найактивнішу участь", - сказав Яценюк.

  Попередній матеріал
  Порошенко: уряд Швеції виділить Україні безвідсоткову позику у $100 млн
  Наступний матеріал
  В Артемівську заарештували трьох поплічників терористів, які катували городян

  У найближчі дні в Україні буде тепло і без опадів - Гідрометцентр

  В Авдіївці та Дебальцевому відсутні централізовані електро-, водо-, та теплопостачання

  У Києві відстежуватимуть тепловитрати за допомогою вертольота

  З 2017 року українцям доведеться платити ринкову ціну за світло і тепло