Яценюк закликає європейські компанії стати акціонерами української ГТС

  Україна закликає компанії з країн ЄС стати акціонерами української газотранспортної системи, щоб підвищити енергетичну незалежність в Європі.

  Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на пленарному засіданні саміту Україна-Європейський Союз у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Ми хочемо бачити наших європейських друзів і партнерів як акціонерів української ГТС. Це буже найкраща відповідь на енергетичну незалежність України та ЄС і створить нову якісну енергетичну політику в цілому в Європі", - зазначив він.

  Нагадаємо, закон "Про внесення змін до деяких законів України про реформування системи управління єдиної ГТС України" вступив у дію з 10 вересня 2014 року. Згідно з ним, ГТС і ПСГ залишаються в державній власності, однак відтепер їх можна передавати в управління спеціально створеним компаніям. У цих управляючих компаніях українська держава отримає контрольний пакет, решта акцій можуть придбати європейські та американські компанії.

  Уряд планує створити дві компанії, що обслуговують ПСГ і ГТС, за участі американських і європейських партнерів. Документом знімаються обмеження на передачу в оренду або концесію магістральних газопроводів і ПСГ підприємству або підприємствам на платній основі без права відчуження для здійснення функцій оператора ГТС і/або ПСГ.

  Зазначена передача майна в оренду може здійснюватися виключно з метою та на виконання зобов'язань, взятих Україною відповідно до закону "Про ратифікацію протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства" на підставі договору та на умовах, затверджених Кабміном, з урахуванням принципів дотримання економічної безпеці держави.

  При цьому, функції оператора єдиної ГТС України можуть бути закріплені за підприємством, засновником і власником якого може виступити виключно держава, державне підприємство (володіння не менше 51% корпоративних прав) або юридична особа (юридичні особи), яка належить і контролюється резидентами країн Європейського Союзу , США чи Європейського Енергетичного співтовариства, а також є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу, сертифікованим відповідно до вимог статті 10 директиви 2009/73 / ЄС Європейського парламенту та Ради щодо спільних правил для внутрішнього ринку природного газу.

  Аналогічні умови мають бути застосовані і щодо оператора підземних газових сховищ.

  Попередній матеріал
  Україна докладе всіх зусиль для врегулювання ситуації на Донбасі дипломатичним шляхом - Порошенко
  Наступний матеріал
  ГПУ висунула підозру 14 екс-чиновникам часів Януковича, які потрапили під санкції ЄС

  Генпрокуратура розслідує справи "вишок Бойка" і "Укргазвидобування", фігурантами є нардепи – Левус

  Єврокомісія відмовила "Газпрому" у розв'язанні конфлікту на політичному рівні

  Україна почне власне розслідування зловживань "Газпрому"

  Україна оголошує конкурс для іноземних інвесторів для модернізації ГТС