5.ua

Яценюк: Україна не відкладатиме запровадження фітосанітарних і технічних стандартів Євросоюзу попри наполягання РФ

  Росія продовжує вимагати відтермінування введення стандартів ЄС: висунула умови про відстрочення на 10 років запровадження фітосанітарних і технічних стандартів, які відповідають вимогам ЄС.

  Про це під час засідання уряду заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, повідомляє УНІАН.

  Яценюк також наголосив, що Україна не прийматиме пропозиції Російської Федерації про відстрочення запровадження фітосанітарних і технічних стандартів ЄС в Україні і виконає всі свої зобов'язання в рамках раніше прийнятих рішень про Зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. За словами прем'єра, нові стандарти, як і зона вільної торгівлі, запрацюють з 1 січня 2016 року.

  "Вчора завершився черговий, тринадцятий раунд консультацій з Російською Федерацією про введення Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Це технічні консультації і консультації на рівні міністерств у тристоронньому форматі", – повідомив Яценюк і додав: "Росія не хоче, щоб Угода про ЗВТ вступила в силу, і аргументація Росії не витримує жодної критики. Росія вчора висунула умови про відстрочення на 10 років запровадження фітосанітарних і технічних стандартів, які відповідають вимогам ЄС. І я хочу чітко заявити: Україна не буде відкладати введення технічних і фітосанітарних стандартів, які визначені Угодою про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС".

  Водночас прем'єр підкреслив, що мета Росії - "не дати Україні розвиватися і виробляти конкурентоспроможні товари". За словами Яценюка, Україна відкрита для технічного діалогу з Росією і готова довести російській стороні свою позицію в частині необхідності повного виконання умов запровадження з 1 січня 2016 року зони вільної торгівлі з ЄС.

  Як повідомляв 5.ua, раніше сьогодні, 2 грудня 2015 року, Арсеній Яценюк заявив, що Україна відповість дзеркальними санкціями на торговельне ембарго РФ.


  Попередній матеріал
  Із росіянами відбувається те, що було із німцями за часів Гітлера – експерт
  Наступний матеріал
  До Криму привезли ще 14 убитих у Сирії росіян
  Теги:
  Loading...