Яценюк: Україна має реструктуризувати $23 млрд боргів

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що одним з ключових завдань української влади є проведення переговорів щодо реструктуризації частини зовнішньої заборгованості в обсязі $23 млрд, яка є тягарем бюджету та економіки в цілому.

  Про таке він сказав в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

  "Основне, що треба зробити, - це реструктуризувати значний обсяг заборгованостей, який у нас зараз ліг складним тягарем на українську економіку. 23 мільярда доларів повинно бути реструктуризовано", - сказав Яценюк. 

  З його слів, переговори з міжнародними кредиторами проходять досить складно.

  "Кредитори хочуть отримати більше, а я хочу заплатити менше. І ми будемо вести з ними цю дискусію, тому що я буду відстоювати національні інтереси української держави", - підкреслив прем'єр.

  Яценюк також зазначив, що основні кредитори - Міжнародний валютний фонд, країни-члени Великої сімки, Європейський Союз - побачили, що в Україні пішов дуже активний темп проведення складних, але правильних реформ.

  "Саме тому ми і підписали програму з Міжнародним валютним фондом. Саме тому нам і дали гроші. Саме тому і сьогодні Україна має на казначейському рахунку близько 30 млрд грн в порівнянні зі 100 тис., які були в минулому році", - наголосив він.

  Нагадаємо, загальний обсяг зовнішнього державного боргу України становить близько $70 млрд. Реструктуризація боргів є однією з вимог ключового кредитора країни - Міжнародного валютного фонду, яка має на меті досягнення необхідного співвідношення між обсягом держборгу та ВВП на рівні не більше 71%.

  Попередній матеріал
  На Донеччині в багажнику автобуса "Сніжне-Енергодар" прикордонники виявили мільйон гривень
  Наступний матеріал
  На субсидії на одну сім'ю припадатиме близько 8 тис. грн на рік - Яценюк

  Яресько закликала міжнародних кредиторів реструктуризувати зовнішній борг України

  Переговори щодо реструктуризації українського боргу мають завершитися до червня – МВФ

  Україна відзвітує перед кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу 17 квітня

  Україна попросила своїх кредиторів самоорганізуватись для переговорів щодо реструктуризації боргу