segodnya.ua

Яценюк розповів, на що в держбюджеті-2016 буде закладено найбільше грошей

  Прем'єр-міністр наголосив, що в основі держбюджету на 2016 рік лежать національна безпека та оборона.

  Про це він розповів в інтерв'ю журналу "Фокус".

  Яценюк заявив: "Основа бюджету – це, звичайно, національна безпека та оборона. На них, як і було заявлено, ми виділимо 100 млрд грн. Адже, судячи з останніх доповідей, війна далека від закінчення. Крім того, ми повинні зберегти бюджетний дефіцит на рівні 3,7%, як і домовлялися з МВФ. А ще я хочу, щоб ми приймали бюджет разом із податковою реформою. Вважаю, що проект, запропонований Міністерством фінансів, буде хорошою базою для реальних податкових перетворень. Для проведення цієї реформи нам потрібно буде скоротити витрати держбюджету більш ніж на 60 млрд грн".

  Коли журналісти запитали: "За рахунок чого планується скорочувати витрати?", Яценюк відповів: "За рахунок всього. В першу чергу завдяки оптимізації логістики витрат. Значна частина витрат після децентралізації вже перейшла на рівень місцевих бюджетів. До того ж, ми максимально економимо на держапараті. Торік скоротили його більш ніж на 20%, а автопарк - майже удвічі. Літаємо рейсовими літаками, економ-класом. Далі буде оптимізація всіх витрат, у тому числі непрофільних і неефективних".

  А на запитання про те, чи буде в бюджет-2016 закладено збільшення соціальних стандартів, прем'єр-міністр відповів, що їх потрібно закласти на рівні поточного року: "Думаю, потрібно закласти на рівні поточного року. Все залежатиме від того, де ми знайдемо ресурс".

  Як повідомляв 5.ua, 11 листопада 2015 року Яценюк заявив, що Державний бюджет України разом із новим Податковим кодексом має бути прийнятий до кінця року. А 13 листопада міністр фінансів Наталія Яресько повідомила, що бюджет на 2016 рік, побудований на новій податковій базі, потрапить до ВР у найближчі тижні.

  Попередній матеріал
  Порошенко підтримав ініціативу замінити в паспортах України російську мову англійською
  Наступний матеріал
  Росія перекидає у зону АТО професійних снайперів - Тимчук
  Теги:
  Loading...