kmu.gov.ua

Яценюк: Приєднання до газової системи Східної Європи зробить Україну більш енергонезалежною

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у Варшаві зустрівся з главою польського уряду Евою Копач, обговоривши можливості посилення енергетичної незалежності країни.

  "Україна хоче стати частиною великого газового енергетичного хабу, який зараз розробляється Польщею, Румунією, Угорщиною і Словаччиною. Це означає, що перетоки газу між нашими країнами будуть вільні, і ми зможемо вільно торгувати без будь-яких обмежень", - заявив Яценюк після зустрічі, повідомила прес-служба уряду.

  "Це ще один крок до того, щоб Україна стала більш енергонезалежною", - підкреслив керівник Кабміну. За його словами, створення єдиної газової системи між країнами Східної Європи відповідає всім критеріям і стандартам енергетичної політики в Європейському Союзі - і третьому енергетичному пакету, і Європейській хартії.

  Яценюк нагадав, що підписано Меморандум, який дає можливість почати проектування будівництва газового інтерконектору між Україною і Польщею загальним обсягом постачання до 10 мільярдів кубічних метрів газу. Україна, зазначив прем'єр, вже провела попередні розрахунки, за якими на цей проект нашій країні необхідно $160 млн, і наразі очікуються розрахунки від польської сторони.

  Нагадаємо, напередодні президент Польщі Анджей Дуда дорікнув Німеччині за проект спільного з РФ будівництва газопроводу в обхід Польщі. За словами Дуди, Берлін відновив зусилля у справі підписання порозуміння з Москвою щодо будівництва газопроводу Nordstream-2 в обхід Польщі.

  Попередній матеріал
  СБУ впіймала на хабарі чиновника юстиції у Хмельницькій області
  Наступний матеріал
  На Одещині виявили понад 100 нелегалів (відео)