5.ua

Яценюк: Мета Росії - здати на металобрухт українську газотранспортну систему

  Ми певні, що європейські партнери готові підтримувати Україну

  Про це заявив Арсеній Яценюк під час свого звіту у Верховній Раді.

  "Окремо в енергетичній політиці зупинюсь на найбільшому ризику для України. Такий ризик як будівництво "Північного потоку" і другої лінії "Північного потоку". Я публічно звернувся до наших європейських партнерів з тим, щоб "Північний потік" був заблокований. Що означає будівництво цього потоку для України і для Європи в цілому? Це означає, що російська мета полягає в наступному: здати на металобрухт українську газотранспортну систему, обійти Україну, позбавити Україну, Словаччину і Польщу мільярдних доходів від транзиту газу і фактично створити ще одну монополію на енергетичному ринку Європейського Союзу", - підкреслив Яценюк.

  Прем'єр зауважив: "Низка країн членів ЄС уже виступили з жорсткою критикою будівництва "Північного потоку". Європейська комісія почала розглядати питання щодо доцільності будівництва "Північного потоку". "Північний потік" має бути заблокований. Це загроза національній і енергетичній безпеці України і низки країн Європейського Союзу".

  "Українська газотранспортна система є модернізованою, вона може отримати інвесторів від наших західних партнерів у найкоротший і найдешевший шлях транспортування газу до Європейського Союзу. І ми довели протягом останніх років, що Україна є надійний транзитер. Ми залишимося надійним транзитером. І ми певні, що європейські партнери готові підтримувати Україну і насправді європейські принципи енергетичної незалежності".

  Як повідомляв 5.ua, 1 лютого 2016 року Україна подала позов щодо "Північного потоку-2" до Секретаріату Енергетичного співтовариства.    

  Попередній матеріал
  Вчені з'ясували, який час є найсприятливішим для складання іспитів
  Наступний матеріал
  Франція відреагувала на знищення російськими військами лікарень у Сирії
  Теги:
  Loading...

  Президент запропонував Яценюку та Шокіну піти у відставку

  Яценюк: Ми вперше за всю історію української незалежності не купили в Росії взимку жодного кубометра газу

  В мережі запустили онлайн-лічильник незалежності України від російського газу

  Виконавчий директор "Нафтогазу" не виконуватиме обов’язки на час розслідування Антикорупційного бюро

  Антимонопольний комітет України оштрафував "Газпром" на 85 млрд грн

  Україна підняла ціну транзиту для "Газпрому" на 50% - Демчишин