Фото bigmir.net

Яценюк доручив АМКУ притягнути "Газпром" до відповідальності за монополізм

  Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив керівництву АМКУ зробити все необхідне для притягнення до відповідальності російський "Газпром" за порушення антимонопольного законодавства України і монополізм на українському ринку газу.

  Про це він сказав під час представлення нового керівника Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва, передає агенція "УНІАН".

  Яценюк зазначив, що на "Газпром" може бути накладено штраф, розмір якого становитиме близько 10% від загальної виручки компанії.

  Окрім цього, прем'єр доручив АМКУ "розбити" наявні в країні картельні змови й монополії насамперед на ринку енергетики, включаючи ринок газу, нафти й нафтопродуктів та електроенергії.

  За словами Яценюка, Антимонопольнмй комітет повинен забезпечити бізнесу рівний доступ до ресурсів, що дасть змогу компаніям розвиватися.

  "За часи незалежності України було створено картелі, які розвивалися на економічних і політичних змовах. І тепер завдання – розбити ці картелі. Знищити антиконкурентні змови, витягнути на світло, хто за цим стоїть. Дати можливість іноземному бізнесу, українським компаніям вільно розвиватися і мати рівноправний доступ до всіх ресурсів", - сказав прем'єр.

  Яценюк також наголосив, що політична й економічна монополія призводять до політичного банкрутства й економічного зубожіння.

  "Нам вдалося на даному етапі зруйнувати політичну монополію. І хоч би хто нині захотів повернути собі повноваження, які були у попередньої влади, буде приречений на поразку... Конкуренція - це демократія в економіці. Нам потрібна не одна компанія, а десятки компаній. Нам потрібна не монополія, а потрібна конкуренція. Нам потрібна боротьба між компаніями за те, яку надати послугу, яка якість цієї послуги і, відповідно, яка ціна цієї послуги. Завдання АМКУ – забезпечити право вибору українців", - наголосив глава уряду.

  При цьому, говорячи про першочергові завдання АМКУ, Яценюк зазначив, що головне зараз – навести порядок в енергетичній сфері.

  "Які б завдання я ставив? Насамперед, йдеться про монопольні змови й неконкурентні дії на ринку енергетики. Це облгази, які фактично і юридично зловживають своїм монопольним становищем, енергетичні компанії, які також, за окремими оцінками експертів, зловживають своїм монопольним становищем. Демонополізація енергетичного сектору, як по газу, електроенергії, нафти і нафтопродуктів – це те, що в кінцевому результаті дасть змогу людям отримати якісну послугу. Наша кінцева мета – підприємці і люди, пов'язані з послугами", - сказав Яценюк.

  Крім ринку електроенергетики, Яценюк доручив розібратися із ситуацією на ринку фармацевтичної продукції.

  "Це стосується як змов на ринку фармпродукції. Я розумію, що це не тільки ваша (АМКУ - Ред.) компетенція, але разом з Лікслужбою і Міністерством охорони здоров'я, це питання якості медпрепаратів і лікарських засобів. Тобто, демонополізація ринку медпрепаратів і лікарських засобів означає зменшення ціни і поліпшення якості", - додав прем'єр.

  Попередній матеріал
  У країнах Північної Європи стартували масштабні міжнародні військові навчання
  Наступний матеріал
  Безпілотники НАТО баражуватимуть над Литвою для передачі розвідданих у разі війни

  Співпраця України, Словаччини, Угорщини дозволила зруйнувати монополію "Газпрому" - Порошенко

  "Газпром" остаточно програв суд чеській компанії, з якої хотів вибити більше $500 млн

  Польська газова компанія судитиметься з російським "Газпромом"

  "Газпром" збільшив суму претензій до України до $23,8 млрд